Riot Games i Activision wśród firm, w których najlepiej pracować

Patryk Purczyński, 06 marca 2016 19:43 1

Magazyn Fortune sporządził ranking stu najlepszych pracodawców na świecie. W gronie wyróżnionych firm znaleźli się dwaj przedstawiciele branży gier.

Riot Games i Activision Blizzard podobnie jak przed rokiem znalazły się w setce najlepszych pracowdawców wg magazynu Fortune. Twórcy League of Legends zostali sklasyfikowani znacznie wyżej, choć zaliczyli bolesny spadek - z 13. na 39. miejsce. Spółka, na czele której stoi Bobby Kotick, zanotowała z kolei awans - z 96. na 77. lokatę.

Fortune chwali Riot Games za to, że nowych pracowników do ich zadań wdraża poprzez... sesje z grą. Co więcej, jeżeli w ciągu pierwszych 60 dni nowo przyjęci uznają, że nie jest to jednak praca dla nich, mogą otrzymać do 10 proc. rocznego wynagrodzenia (maksymalnie 25 tys. dolarów) jako dodatkową zachętę do odejścia. Pracodawcę tego cechuje ponadto duża elastyczność, jeśli chodzi o grafiki i liczbę przepracowanych godzin.

Zupełnie inne kwestie wyróżniono natomiast w kandydaturze Activision Blizzard. "W przemyśle o reputacji mężczyznocentrycznej AB ustanowiło grupę sieciową, w której kobiety mogą omawiać swoje doświadczenia i dyskutować na temat ulubionych gier. Firma dodała też więcej kobiecych awatarów do swoich tytułów" - recenzuje Fortune.

Numerem jeden w rankingu magazynu okazała się firma Google.

LOL - COO Riot Games pierdział na pracowników - jest na przymusowym zwolnieniu
Amy Hennig z nagrodą za całokształt twórczości na przyszłorocznym GDC
Detroit: Become Human - dwa miliony sprzedanych egzemplarzy
Assassin's Creed z symfoniczną trasą koncertową. Będą trzy występy w Europie
najnowsze