RollerCoaster Tycoon 2 zmierza na urządzenia mobilne

Małgorzata Trzyna
2016/03/03 15:30
0
0

Wersję RollerCoaster Tycoon 2 na urządzenia mobilne przygotuje twórca oryginału, Chris Sawyer, wraz ze swym zespołem, Origin8.

RollerCoaster Tycoon 2 zmierza na urządzenia mobilne

- Aktualnie mam swój "ulubiony projekt" - ambicję, by przenieść moją starą, pecetową grę RollerCoaster Tycoon 2 na nowoczesne urządzenia mobilne i tablety - powiedział Sawyer w rozmowie z Eurogamerem. - Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że gra była pisana w niskopoziomowym asemblerze x86, który działa tylko na PC. Ale sukces Transport Tycoon na urządzeniach mobilnych, a także doświadczenie i chęci niewielkiego zespołu Origin8, by ze mną nadal współpracować, sprawiły, że przedsięwzięcie to jest wykonalne. Origin8 pracuje ze mną nad stworzeniem wiernej konwersji gry, która pierwotnie ukazała się na PC.

GramTV przedstawia:

- Uważam, że skoro nowe wersje RollerCoaster Tycoon posunęły się naprzód, zarówno jeśli chodzi o styl, jak i rozgrywkę, pojawiło się miejsce na rynku dla "klasycznej" wersji gry, cechującej się własnym stylem graficznym i prostszymi zasadami. Sukces Transport Tycoon udowodnił, że urządzenia mobilne i tablety z ekranem dotykowym doskonale pasują do tego typu gry. Dla mnie jest to bardzo ekscytujący projekt i nie mogę się doczekać, aż zostanie ukończony i wydany.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!