Binding of Isaac: Rebirth odrzucony przez App Store. Powód? Przemoc wobec dzieci

Paweł Pochowski
2016/02/07 18:30
0
0

Liczyliście na to, że gra pojawi się na urządzeniach mobilnych? Wygląda na to, że nie na tych produkowanych przez Apple.

Binding of Isaac: Rebirth odrzucony przez App Store. Powód? Przemoc wobec dzieci

The Binding of Isaac: Rebirth było już całkiem blisko swojego debiutu w App Store. Pod koniec stycznia informowaliśmy o tym, że wersja gry dedykowana iOS wydaje się być coraz bardziej prawdopodobna, natomiast na początku lutego w sieci pojawiło się nawet wideo prezentujące grywalną wersję The Binding of Isaac: Rebirth na iPhonie 5s. Co więcej, jak wynika z informacji opublikowanych przez producenta oraz wydawcę gry, Tyrone'a Rodrigueza, produkcja przechodziła przez weryfikację dopuszczającą aplikacje do sklepu Apple. Niestety, gra spotkała się z odmową.

Jako powód jej odrzucenia podano "przemoc wobec dzieci", co naturalnie jest zabronione przez regulamin. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że The Binding of Isaac: Rebirth wcale wspomnianą przemocą wobec dzieci nie emanuje. Na dobrą sprawę jest odwrotnie, w końcu w grze sterujemy dzieckiem, które daje drapaka po tym, jak przetrzymująca je matka otrzymuje polecenie złożenia go w formie ofiary. Na dobrą więc sprawę można więc przyjąć, że w pewien sposób w grze dzieci ratujemy. Jak możecie zobaczyć, takiej opinii Apple Rodriguez nie może zrozumieć.

GramTV przedstawia:

Jak przypomina Gamespot, to nie pierwszy raz, gdy The Binding of Isaac spotyka się z odmową ze strony właścicieli danych platform. Poprzednia wersja gry okazała się być nieodpowiednia dla Nintendo 3DS w roku 2012. Na szczęście Rebirth nie napotkało podobnych problemów w zeszłym roku, dzięki czemu odświeżona wersja gry jest dziś dostępna zarówno na Nintendo Wii U, jak i na 3DS. Może i Apple z czasem pójdzie po rozum do głowy i przemyśli sprawę?

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!