Analitycy zgodni w sprawie sprzedaży Battlefronta - jest wysoka

Patryk Purczyński
2016/01/03 10:52
0
0

Zdaniem ekspertów Star Wars: Battlefront sprzedaje się nawet lepiej od tego, co zakładało Electronic Arts.

Analitycy zgodni w sprawie sprzedaży Battlefronta - jest wysoka

Star Wars: Battlefront sprzedało się w sześciu milionach kopii w listopadzie, a drugie tyle konsumenci zakupili w grudniu - uważa Michael Pachter, analityk Wedbush Morgan Securities. Oznaczałoby to, że gra rozeszła się w 12-milionowym nakładzie, który swemu wydawcy, firmie Electronic Arts, zapewnił wpływy na poziomie 660 milionów dolarów.

Evan Wilson z Pacific Crest Securities stwierdza z kolei, że sprzedaż Battlefronta mogła być nawet wyższa - produkcję DICE według jego szacunków zakupiło 13 milionów ludzi, z czego większość na nabycie gry zdecydowało się jeszcze przed premierą filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Jeśli rezultaty te mają pokrycie w stanie faktycznym, sieciowa strzelanka spod znaku Star Wars sprzedała się lepiej niż zakładało to EA. Firma przewidywała, że 13 milionów egzemplarzy uda się jej rozprowadzić do końca bieżącego roku fiskalnego (czyli do końca marca).

GramTV przedstawia:

Warto nadmienić, że Electronic Arts do tej pory nie podało oficjalnych wyników sprzedaży Star Wars: Battlefront. Po oświadczeniu sieci GameStop o rozczarowującym starcie gry amerykański gigant wydawniczy wydał jedynie oświadczenie, że sprzedaż przebiega zgodnie z planem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!