Halo nie dla PC? Gracze poradzą sobie i z tym problemem

Katarzyna Dąbkowska
2015/11/26 11:05
0
0

Installation 01 to projekt, dzięki któremu pecetowcy będą mogli zagrać w Halo na swoich sprzętach.

Halo nie dla PC? Gracze poradzą sobie i z tym problemem

Halo na PC? Nie ma i nie będzie, ale... będzie – tak w skrócie można przedstawić sytuację, jaka właśnie nastąpiła. O co dokładnie chodzi? Już od dawna twórcy serii Halo zapowiadali, że nie mają zamiaru udostępniać gry pecetowcom. Niektórzy jednak niespecjalnie pogodzili się z tym faktem i postanowili stworzyć własną wersję gry.

Installation 01 to fanowski projekt, który ma na celu połączenie doświadczeń z trybu wieloosobowego z trzech pierwszych odsłon Halo na PC. Projekt jest już od jakiegoś czasu w realizacji. Nie jest to jednak żaden remake, a zbudowana od podstaw gra. Grupa zajmująca się produkcją nie ma jeszcze nazwy, jednak jej członkami są osoby z wielu zakątków świata.

GramTV przedstawia:

Twórcy pecetowej wersji Halo twierdzą też, że nie chcą wchodzić w konflikt z Microsoftem, więc przestrzegają wszystkich zasad i reguł zawartych w warunkach korzystania z gier. Wszystko, co stworzą, będzie dostępne za darmo dla wszystkich użytkowników. Za 8 do 12 miesięcy powinniśmy zobaczyć nieco grywalnej wersji gry. Chwilowo twórcy postanowili podzielić się pierwszym wideo:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!