Windows 10 i wsteczna kompatybilność przybywają na Xboksa One

Patryk Purczyński
2015/11/12 18:40

New Xbox One Experience od dziś dostępne jest na konsoli Microsoftu. Gigant z Redmond przypomina, jakie nowości wprowadza oczekiwana aktualizacja.

Windows 10 i wsteczna kompatybilność przybywają na Xboksa One

Windows 10 i wsteczna kompatybilność to bez wątpienia największe nowości, wprowadzone do Xboksa One za pośrednictwem New Xbox One Experience. "Aktualizacja stanowi całkowitą przemianę sposobu korzystania z konsoli Xbox One, stawiając na szybkość działania oraz wszechstronność systemu Windows 10. Nowe funkcje konsoli zostały przygotowane w oparciu o sugestie użytkowników, w tym jedną z najczęściej wymienianych – dostępną od teraz wsteczną kompatybilność gier z konsoli Xbox 360 na konsoli Xbox One - informuje Microsoft w komunikacie prasowym.

Listę gier wstecznie kompatybilnych gigant z Redmond ogłosił już wcześniej, teraz można śmiało korzystać z tej biblioteki. Do tego dochodzi jeszcze nowy ekran startowy, menu nawigacji, sekcja społeczności oraz szybkie wyszukiwanie nowych gier i treści w zaktualizowanym sklepie Xbox. Zmiany zaprowadzono jeszcze w centrach gier i konfiguracji przycisków kontrolera.

GramTV przedstawia:

"Zmiany wprowadzone w sposobie funkcjonowanie konsoli Xbox One sprawiają, że interakcja z ulubionymi treściami staje się jeszcze szybsza i bardziej nastawiona na elementy społecznościowe dla graczy" - zapewnia Microsoft.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!