Aktualizacja New Xbox One Experience usunie możliwość korzystania z menu przy pomocy gestów

Małgorzata Trzyna
2015/11/10 18:59
0
0

Microsoft przyznał, że prawie żaden użytkownik nie korzystał z Kinecta w celu poruszania się po menu, więc funkcja ta zostanie usunięta.

Aktualizacja New Xbox One Experience usunie możliwość korzystania z menu przy pomocy gestów

Konsola Xbox One już w dniu premiery pozwalała posiadaczom Kinecta na poruszanie się po menu i wybieranie rozmaitych opcji za pomocą gestów. Z funkcji tej jednak korzystał tak niski odsetek graczy, że w przyszłej aktualizacji New Xbox One Experience funkcja ta zostanie wyłączona.

GramTV przedstawia:

- Jeśli chodzi o gesty, kiedy zastanawialiśmy się nad New Xbox One Experience, chcieliśmy skupić się na funkcjach, o które prosili użytkownicy, a także usprawnić te istniejące - powiedział przedstawiciel Microsoftu, Mike Ybarra. - Następnie przyjrzeliśmy się, czy funkcje, które wymagają sporej ilości pracy, są wykorzystywane, i czy warto w nie nadal inwestować. Okazało się, że bardzo, bardzo mało osób korzystało z gestów. Póki co, usunęliśmy je z New Xbox One Experience. Kiedy aktualizacja zostanie wydana 12 listopada, już ich nie będzie. Zamierzamy jednak śledzić rozwój sytuacji i wsłuchiwać się w opinie użytkowników, by przekonać się, czy chcieliby je z powrotem.

Podczas poruszania się po menu nadal będzie można korzystać z komend głosowych, jak dotychczas.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!