Miitomo - pierwsza gra Nintendo na smartfony

Patryk Purczyński
2015/10/29 10:48
0
0

Nintendo zapowiedziało swoją pierwszą grę na urządzenia przenośne. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie ukaże się ona w tym roku.

Miitomo - pierwsza gra Nintendo na smartfony

Miitomo - tym tytułem Nintendo wejdzie w świat smartfonów. Produkcja skupi się na awatarach Mii, które będą mogły rozmawiać z zaprzyjaźnionymi postaciami i dzielić się z nimi informacjami, które gracze zdecydują się udostępnić. Będzie to tytułz segmentu free-to-start, zatem należy się spodziewać całej gamy mikropłatności. Można podejrzewać, że w sklepie dostępne będą chociażby stroje dla awatarów.

Wyglądem Mii przypominają awatary znane z 3DS-a i Wii U. W trakcie zabawy będą one dążyły do interakcji z graczem, zadając mu pytania, np. o hobby. Uzyskanymi informacjami podzielą się następnie z zaprzyjaźnionymi postaciami, a ewentualne wspólne zainteresowania zostaną podświetlone. Samo Nintendo Miimoto określa mianem "zaczątku przyjaznej komunikacji". - Nawet ludzie, którzy mniej chętnie wysyłają wiadomości, mogą z łatwością uczestniczyć w tej komunikacji - zapewnia nowy prezes japońskiej firmy, Tatsumi Kimishima.

GramTV przedstawia:

Miimoto zostanie udostępnione dopiero w przyszłym roku, mimo wcześniejszych deklaracji Nintendo o tegorocznym wejściu na rynek smartfonów. Powodu opóźnienia nie podano. Przypomnijmy, że Wielkie N do końca przyszłego roku fiskalnego (marzec 2017) planuje stworzyć jeszcze cztery gry na urządzenia przenośne.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!