News

Muzyka w Rise of the Tomb Raider autorstwa kompozytora z Gry o Tron

Patryk Purczyński, 09.10.2015 16:41 2

Gra o Tron i Rise of the Tomb Raider to oczywiście dwa zupełnie różne światy, ale połączy je muzyka Bobby'ego Tahouriego.

Microsoft ogłosił, że muzyka do Rise of the Tomb Raider została skomponowana przez Bobby'ego Tahouriego. Artysta ten swymi dziełami uświetniał takie produkcje, jak niezwykle popularny serial Gra o Tron czy minionkowy film Jak ukraść Księżyc. - Praca przy tak legendarnej marce była dla mnie zaszczytem - mówi Tahouri. - Lara ucieleśnia w sobie ducha niezłomności. Tworzenie muzyki, która ma towarzyszyć jej wyprawom było fantastycznym doświadczeniem - dodaje.

Ciekawostką jest fakt, że w Rise of the Tomb Raider zastosowane zostanie nowatorskie rozwiązanie - właśnie jeśli chodzi o warstwę muzyczną. W sekwencjach skradankowych produkcji studia Crystal Dynamics obsługiwana będzie "proceduralnie generowana muzyka". Do tej pory o proceduralnym generowaniu mówiło się głównie w kontekście map i poziomów, które za każdym razem przybierały inny kształt. W tym przypadku system bazujący na licencji Intelligent Music Systems zanalizuje twórczość Bobby'ego Tahouriego i dynamicznie skomponuje nową muzykę. W zamyśle ma to uczynić każde przejście czymś niepowtarzalnym.

Rise of the Tomb Raider na konsolach Microsoftu zadebiutuje 10 listopada.

najnowsze