Yakuza 6 ogłoszona; będzie też wznowiona edycja Yakuza: Kiwami

Patryk Purczyński
2015/09/15 11:33
4
0

Fani Yakuzy mają dwa kolejne powody do radości. Nie wiadomo niestety, czy nowo ogłoszone gry trafią także na zachodnie rynki.

Yakuza 6 ogłoszona; będzie też wznowiona edycja Yakuza: Kiwami

SEGA wykorzystała targi Tokyo Game Show 2015 do zapowiedzi dwóch gier z serii Yakuza. Pierwsza to zupełnie nowa odsłona cyklu, opatrzona numerem 6. Nie zdradzono na jej temat żadnych bliższych szczegółów. Ujawniono jedynie, że Yakuza 6 znajduje się w produkcji na PlayStation 4, gdzie zadebiutuje jesienią 2016 roku.

Twórca serii Toshiro Nagoshi poinformował również o pracach nad Yakuza: Kiwami. Będzie to wznowiona edycja klasyku z PlayStation 2, który w Japonii ukazał się pod tytułem Ryu Ga Gotoku: Kiwami. Na potrzeby nowego wydania zmieniono grafikę, scenariusz oraz system gry. Twórcy skorzystają z tego samego silnika, na którym oparta była Yakuza 5. Premiera zaplanowana jest na 21 stycznia. Wówczas do sklepów w Japonii trafią wersje na PS3 i PS4.

GramTV przedstawia:

Nie wiadomo niestety, czy SEGA zamierza wypuścić wspomniane gry na zachodnich rynkach. Nawet jeśli decyzja będzie pozytywna, Yakuza 6 i Yakuza: Kiwami w Europie i Ameryce Północnej mogą ukazać się długo po premierze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tak przynajmniej bywało z wcześniejszymi odsłonami serii.

Komentarze
4
Karfein
Gramowicz
17/09/2015 10:12
Dnia 15.09.2015 o 23:26, Renchar napisał:

> I tylko żeby to dotarło na zachód. No 2-3 lata czekania na 5 jak słabo się sprzeda na zachodzie to nie ma raczej co liczyć na te części. Ehhh jak będą dobre noty to i w japońskiej wersji się zaliczy ciul że nic z fabuły nie załapie :D.

Ostatecznie porżnie się na PS2, po czym ogra to samo w nowej oprawie fabułę odtwarzając z pamięci, póki świeża :DChętnie bym zobaczył także 1&2 HD Edition (jakby nie patrzeć, raz przetłumaczą, wklejają do dwóch gier i finito). No i musimy jeszcze doczekać się ogłoszenia Kiwami 2.Odnośnie sprzedaży, planuję znajomych mocno zachęcać do zakupu "piątki". Jeśli się nie uda... będę miał ostrą rozkminkę, ile wrzucić na PayPala dla Shenmue III (wreszcie ruszyło), a ile Y5 sprezentować przyjaciołom, by zwiększyć ilość sprzedanych kopii. Tak, wariat ze mnie, ale chcę mieć absolutną pewność, że z następną lokalizacją nie będzie bić rekordów czekania, bo PS5 nas zastanie. A ja nie mam zamiaru odstąpić im nawet PSP-owych tytułów czy Kenzan!, które już swoje lata mają.

Renchar
Gramowicz
15/09/2015 23:26

> I tylko żeby to dotarło na zachód.No 2-3 lata czekania na 5 jak słabo się sprzeda na zachodzie to nie ma raczej co liczyć na te części. Ehhh jak będą dobre noty to i w japońskiej wersji się zaliczy ciul że nic z fabuły nie załapie :D.

Argael
Gramowicz
15/09/2015 21:57

Fajnie, bo części 1 i 2 miały najlepsze fabuły. Ciekawe co dodadzą.

Karfein
Gramowicz
15/09/2015 21:18

I tylko żeby to dotarło na zachód.