Informacje

Metal Gear Solid V wstaje z kolan po problemach z serwerami

...

Sytuacja na serwerach Metal Gear Solid V: The Phantom Pain normuje się, ale Konami mówi o ewentualności wystąpienia kolejnych przerw.

Metal Gear Solid V wstaje z kolan po problemach z serwerami - obrazek 1

Serwery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain odzyskały sprawność - poinformowało Konami. Po początkowych problemach najpierw udało się uruchomić te na Xboksie One, zaś w następnej kolejności na pecetach i konsolach poprzedniej generacji. Najdłużej na przywrócenie ich działania musieli czekać właściciele PlayStation 4. Na tym przerwy w działaniu serwerów nie muszą się jednak skończyć.

"Podjęlismy kroki prowadzące do zmniejszenia obciążenia bazy danych, a to oznacza, że przywrócenie pełni usług multiplayerowych w trybie FOB może zająć trochę czasu" - zastrzega Konami. Nie wyklucza również, że serwery przez jakiś czas ponownie będą nieczynne.

Problemy z sieciową rozgrywką w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain rozpoczęły się już w dniu premiery gry, a wczoraj Konami podjęło decyzję o wyłączeniu serwerów. Firma za niedogodności wielokrotnie przepraszała. Warto jednak mieć na uwadze, że produkcja Hideo Kojimy jest przede wszystkim przeznaczona dla jednego gracza, dlatego problemy nie musiały być tak dotkliwe jak w tytułach stricte sieciowych.

Najnowsze
Lubisz nas?