News

Twórcy Fable Legends opowiadają o świecie gry w nowym dzienniku dewelopera

Paweł Pochowski, 08.08.2015 11:00 3

Zresztą nie tylko o świecie gry, bo poruszają także więcej tematów.

Fable Legends to pierwsza odsłona serii przygotowana z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Inne podejście do rozgrywki pociągnęło za sobą szereg zmian dotykających różne elementy gry. Sam Albion wykonany został inaczej, niż w ostatnich częściach. - Albion jest trochę inny od tego, który stworzyliśmy ostatnio. Chcieliśmy cofnąć się do Albiona z przeszłości, w którym wszystko było trochę bardziej surowe i dzikie - tłumaczy na nowym zwiastunie Fable Legends Ben Brooks dodając, że świat został wypełniony przez potwory i magię. - Kto wie, co czeka w dziczy? - pyta Ben.

W dalszej części pamiętniku deweloperów poświęconemu Albionowi twórcy przekonują graczy, że ma on swoje piękne i jasne strony, ale także drugie oblicze - mroczniejsze, skryte w cieniu i niebezpieczne. Ponadto twórcy przedstawiają także przygotowanych bohaterów podkreślając, że każdy znajdzie coś dla siebie. W Fable Legends znajdziemy bowiem zarówno postaci nastawione na strzelanie z broni, używanie magii jak i machanie mieczem. Teoretycznie "dla każdego coś miłego", ale nie dajcie się nabrać na iluzję wyboru. Gra, jak to free-to-play, korzystać będzie z rotacji darmowych postaci. Jeżeli więc nie będziecie chcieli zapłacić za odblokowanie konkretnych bohaterów, będziecie musieli grać nie wybraną przez siebie postacią, a tą, która akurat udostępniona jest za darmo.

Ponadto w nowym filmie twórcy z Lionhead przedstawiają także asymetryczny tryb zabawy, w którym czterech graczy łączy swoje siły, aby razem próbować pokonać siły zła kierowane przez innego gracza. Jeżeli macie ochotę zagrać już w Fable Legends, to zapiszcie się na betatesty, które rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

najnowsze

Do Mordhau nadchodzą spore zmiany

Twórcy gry Mordhau podzielili się planami rozwoju swojej produkcji – dostaniemy między innymi dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki oraz inne przydatne funkcje, które dziś omówimy.