News

Konami skręca w stronę urządzeń przenośnych

Paweł Pochowski, 15.05.2015 11:45 12

Staną się one główną platformą dla gier wydawanych przez japoński koncern.

Tak oto dobiega końca pewna epoka, bo choć Konami nie zrezygnuje całkowicie z wydawania gier na PC i większe konsole, o tyle pierwszeństwo dla ich nowych produkcji będą miały urządzenia przenośne. A przecież jest to gigant branży, któremu zawdzięczamy Silent Hill, Metal Gear Solid czy serię Pro Evolution Soccer. Według nowego CEO firmy, którym został Hideki Hayakawa, przyszłością dla gier są urządzenia mobilne i to właśnie w tamtą stronę skieruje statek, którym dowodzi.

- Naszą główną platformą będą urządzenia przenośne. Wykorzystując model "płać podczas zabawy" z gier takich jak Power Pro czy Winning Eleven, przerobimy jego funkcjonowanie ze sprzedaży przedmiotów na sprzedawanie funkcji - powiedział CEO firmy.

W dalszej części wywiadu udzielonego Nikkei Trendy Net, Hayakawa wytłumaczył, że według niego urządzenia przenośne będą przyszłością nie tylko dla Konami, co dla całego sektora gier. Wyraził także nadzieję, że Metal Gear Solid V poradzi sobie świetnie na aktualnych konsolach, ale dodał jednocześnie, że już teraz firma szuka możliwości przeniesienia najpopularniejszych marek na urządzenia mobilne. Wyobrażacie sobie Metal Gear Mobile?

Jedno nowemu szefowi Konami trzeba przyznać, ma facet odwagę, by popchnąć firmę w odważnym kierunku. Skończyć może to się tylko w dwojaki sposób. Albo sukcesem, albo porażką.

najnowsze