Felieton

LEGO Dimensions oficjalnie zapowiedziane

Katarzyna Dąbkowska, 10 kwietnia 2015 09:30 2

Szykuje nam się spora konkurencja dla Skylanders i amiibo. Tytuł trafi na sklepowe półki jesienią.

TT Games, Warner Bros. oraz LEGO zapowiedziały właśnie, że jesienią na rynek trafi LEGO Dimensions - produkcja, która ma się w całości opierać na słynnych minifigurkach. Przywiewa na myśl takie tytuły jak Skylanders czy amiibo? Cóż, nie da się ukryć, że będzie to dla tych produkcji niemała konkurencja.

Na początek twórcy zapowiedzieli, że w zestawie startowym prócz gry znajdą się także klocki do zbudowania portalu (tzw. Toy Pada), przez który przerzucimy nasze postacie i przedmioty do gry, trzy minifigurki – Batmana, Żylety i Gandalfa, oraz Batmobil. Cały pakiet został wyceniony na 100 dolarów. Oczywiście, zestawy te będziemy mogli powiększać o nowe komplety. LEGO zapowiedziało trzy rodzaje pakietów dodatków – Fun Pack (15 dolarów), Team Pack (25 dolarów) oraz Level Pack (30 dolarów). Chwilowo potwierdzono, iż w grze dzięki dodatkom będą mogli pojawić się bohaterowie i pojazdy z takich odsłon jak Powrót do przyszłości (jeden Level Pack), LEGO Przygoda (cztery zestawy Fun), Ninjago (trzy pakiety Fun, jeden Team Pack), komiksy DC (dwa pakiety Fun), czy Władca pierścieni (trzy pakiety Fun). Co ciekawe, zapowiedziano również jeden Fun Pack z Czarnoksiężnika z Oz.

To, oczywiście, nie jest koniec listy. Więcej pakietów zostanie ujawnionych w późniejszym czasie. O samej grze nie powiedziano zbyt wiele. Wiadomo jednak, iż nasze postacie staną w szranki z potężnym Lordem Vortechem.

Premiera gry zapowiadana jest na 29 września. LEGO Dimensions zadebiutuje na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksach One, Xboksach 360, a także na Wii U. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun gry:

Nadchodzi Edge of Chaos – RTS w realiach średniowiecznego fantasy
Nadchodzi Unheard - innowacyjna gra detektywistyczna skupiająca się na dźwiękach
PlanetSide Arena – zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu futurystycznych sieciowych strzelanin
LEGO The Hobbit również do pobrania za darmo
najnowsze