Informacje

Nintendo będzie zarabiało 25 milionów dolarów miesięcznie na grach na smartfony i tablety?

... Katarzyna Dąbkowska

Tak przynajmniej twierdzi prezes firmy DeNA, z którą japoński gigant nawiązał współpracę.

Nintendo będzie zarabiało 25 milionów dolarów miesięcznie na grach na smartfony i tablety? - obrazek 1

Niedawno Nintendo postanowiło nawiązać współpracę z firmą DeNA. Już dziś wiadomo, iż studio zajmie się produkcją gier na smartfony i tablety z logiem japońskiego giganta. Nie będą to jednak zwykłe porty, a produkcje jedynie bazujące na słynnych markach Nintendo. Choć dotychczas nie podano ani jednego tytułu gry, którą już dla Wielkiego N przygotowuje DeNA, w umysłach twórców już jawią się ogromne plany. O takich mówił chociażby prezes firmy, Isao Moriyasu, który w wywiadzie dla Reuters stwierdził:

„Chcemy robić gry, w które będą grały setki milionów ludzi. Chcemy tworzyć wiele hitów, a nie tylko skupiać się na jednym, mocnym IP. Jeszcze nie rozmawialiśmy z Nintendo na temat celów, ale nasza najlepiej sprzedająca się gra zarabiała 3 miliardy jenów (25 milionów dolarów) miesięcznie i mamy zamiar pobić ten wynik”.

Nie wiadomo, ile zysku z gier przypadnie w udziale Nintendo, choć nieoficjalnie mówi się o 70%. Japoński gigant już jednak zyskuje na zawarciu umowy. Akcje firmy poszły ostro w górę zaraz po ogłoszeniu partnerstwa.

Najnowsze
Lubisz nas?