Kolejny hit na PS4. Przegląd ocen Axiom Verge

Patryk Purczyński
2015/03/31 15:23

Klęskę urodzaju w pierwszym kwartale bieżącego roku, jaka zapanowała w branży gier wideo, wieńczy Axiom Verge. Tytuł ten dziś zadebiutował na PS4.

Kolejny hit na PS4. Przegląd ocen Axiom Verge

Axiom Verge to kolejna tegoroczna bardzo ciepło przyjęta gra. Produkcja Toma Happa może nie bije na głowę innego tytułu przeznaczonego na PS4, Bloodborne, ale na pewno średnia 87/100 nie przynosi jej wstydu. W planach jest jeszcze premiera na PC i PS Vicie, ale na razie mogą się tą pozycją nacieszyć jedynie właściciele stacjonarnej konsoli Sony. Sprawdźmy, za co pokochali ją recenzenci.

USGamer - 100/100

Choć wiernie trzyma się rozwiązań Metroidvanii, znakomicie zaprojektowane i wykonane Axiom Verge dodaje wystarczająco oryginalnych funkcji, by stać się prawdziwie znakomitą grą na swoich własnych warunkach. Absolutny zakup obowiązkowy dla fanów retro.

Giant Bomb - 100/100

Wygląda świetnie, steruje się bardzo dobrze, a poziom trudności sprawia, że gra stanowi wyzwanie, ale nie rodzi nadmiernej frustracji.

Game Informer - 93/100

Przez cały czas spędzony z Axiom Verge byłem nieustannie podekscytowany eksploracją dziwnych światów, zdobywaniem wzmacniaczy zmieniających grę, sprawdzaniem danej broni po raz pierwszy. Prawie wszystko, co podniesiesz, wydaje się znaczące, w przeciwieństwie do zbierania zbyt obfitych rozszerzeń miejsca na rakiety, których nawet nie potrzebujesz. Z całego serca biję brawo pierwszej samodzielnej produkcji Toma Happa. To niesamowite, że był w stanie tak znakomicie poradzić sobie samemu w każdym komponencie kreacji gry.

PlayStation Lifestyle - 90/100

Axiom Verge wykorzystuje wszystko, czego można by się spodziewać po grze w stylu retro i tworzy z tego zapadającą w pamięć platformówkę, która stawia czoła nawet najlepszym z klasyków w stylu Metroidvanii.

Push Square - 90/100

Jeśli nigdy nie przemawiały do Was tego typu gry, prawdopodobnie Axiom Verge nie zmieni Waszego podejścia. Oddani fani gatunku bez wątpienia pokochają z kolei dzieło Toma Happa.

DarkZero - 90/100

GramTV przedstawia:

Ta gra może polegać na spuściźnie Metroidu dużo bardziej niż większość jej podobnych, ale i tak udaje jej się idealnie uchwycić sprawdzone elementy rozgrywki klasyku Nintendo przy jednoczesnym dorzuceniu kilku nowych pomysłów. Dzięki nim się wyróżnia, zmieniając hołd dla klasyku retro we współczesny klasyk, za którym przyszłe tytuły będą chciały podążać.

Gaming Nexus - 85/100

Gry z gatunku Metroidvanii rzadko kiedy były wykonane tak dobrze. Ta przygoda zasługuje na miejsce pośród największych - Symphony of the Night czy nawet oryginalnego Metroidu.

Hardcore Gamer - 80/100

Axiom Verge jest absolutnie warte Twojego czasu, jeśli jesteś fanem staroszkolnych gier Metroidvania, ale nawet jeśli nie znajdujesz się w tej grupie, czeka Cię sporo zabawy.

EGM - 80/100

Wspaniały powrót do dawno minionej ery. Skupienie Axiom Verge na klasycznej rozgrywce zapewnia witaną z otwartymi ramionami zmianę tempa, nawet jeśli gra mogłaby skorzystać z ukierunkowania na bardziej współczesny projekt.

IGN - 79/100

Choć chciałbym, by gra znalazła lepszy balans między brakiem wyjaśnień misji a nadmiarem ekspozycji, i tak naprawdę przyjemnie spędziłem czas w tym dziwnym, a jednocześnie znajomym świecie.

Destructoid - 75/100

Choć niektóre aspekty narracji - a zwłaszcza postać przewodnia - miewają gorsze momenty, gra pozostaje intrygująca i tajemnicza do samego końca.

Komentarze
16
Usunięty
Usunięty
31/03/2015 23:56
Dnia 31.03.2015 o 21:21, Niflheim napisał:

Nikt cię do tego nie zmusza. Bawi mnie tylko, że gdy w morzu tych indyków 2D pojawi się naprawdę dobra gra (niejednokrotnie lepsza niż duża część gier AAA) potrafi zostać w troglodycki sposób zbesztana, choć taka osoba nie bierze nawet poprawki na to, że to małe projekty tworzone przez nawet jedną osobę (tak jak np. Axiom Verge właśnie).

Masz racje ale to sie bierze bardziej z flustracji ze nie ma jakis nadzwyczajnych gier na nexgeny jeszcze, wiec jak ludzie czytaja naglowek ze KOLEJNY HIT na PS4 a gra wyglada jak z przed 20 lat to mozna sie zawiesc/zirytowac :) Wyszedl rowniez tydzien temu swietny Bloodborne, ale jest to jednak gra nie dla wszystkich.Ale fana takich gier zycze milej zabawy!

Feallan
Gramowicz
31/03/2015 23:37

O, kolejny indie badziew robiony po linii najmniejszego oporu.Kiedy im się znudzą te pixel arty?

aope
Gramowicz
31/03/2015 22:59
Dnia 31.03.2015 o 20:14, Gumisiek2 napisał:

A jest 1080p i 60 FPS? Nie no, ja nie mówię, że takie gry to crapy, ale po current genach oczekiwałem m.in. przepięknej grafiki oraz wydajności. Skoro nie chodzi o grafikę ani o wydajność, po co nam kolejne generacje konsol?

Po to, abyś mógł na pececie zagrać w jakiekolwiek gry AAA :]A co do tej gry - nie razi mnie. Co chwilę widzę na steam kolejne pecetowe exy rozpikselizowane do granic możliwości, że niby moda na "pixel art" (szkoda, że z art nie mają najczęściej nic wspólnego). Tym samym - nic nowego i nie rozumiem bicia piany.
Trwa Wczytywanie