Nawet Minecraft okazuje się być zbyt brutalny

Patryk Purczyński
2015/03/11 13:57
24
0

Sprzedaż Minecrafta może zostać zakazana w Turcji. Tamtejsze ministerstwo ds. rodziny i polityki społecznej nazywa grę studia Mojang... zbyt brutalną.

Historia zna wiele przypadków, w których sprzedaż gier była zakazywana na rozmaitych rynkach (przynajmniej do czasu ocenzurowania wskazanej zawartości), ze szczególnym uwzględnieniem Chin, Niemiec i do pewnego czasu Australii. Tym razem drzwi przed jedną z gier chce zamknąć Turcja. Przypadek jest szczególny, bowiem nie chodzi o żadnego brutalnego FPS-a czy tytuł pokazujący dane państwo i społeczeństwo w niekorzystnym świetle. Chodzi o... Minecrafta.

"Choć gra może być postrzegana jako tytuł pobudzający kreatywność dzieci poprzez danie im możliwości budowania domów, farm i mostów, wrogie osobniki muszą być zabijane w celu obrony tych budowli" - przekazuje jeden z tureckich serwisów informacyjnych, Haberturk. Tamtejsze ministerstwo ds. rodziny i polityki społecznej alarmuje, że czynności wykonywane w Minecrafcie mogą doprowadzić do znęcania się nad zwierzętami w prawdziwym świecie.

GramTV przedstawia:

"W skrócie: gra oparta jest na brutalności" - dodaje Haberturk. Podkreśla się również możliwość znęcania się nad innymi osobami w trybie sieciowym Minecrafta.

Komentarze
24
Emiliano666
Gramowicz
10/03/2018 13:59

Gra właśnie w bardzo dobry sposób pokazuje jak należy chronić swoją własność, posesję i życie.

Primo3001
Gramowicz
10/03/2018 13:05

Ja bym powiedział, że może jest odwrotnie i gra buduje moralność. Jakiś czas temu stworzyłem u siebie piękny mechanizm, który sprawiał, że gdy tylkokrowa dorastała, automatycznie była zabijana przez ogień, przez co bardzo szybko wzbogacałem sie o od razu usmażone mięso krowy. Jakis czas ten mechanizm działał, ale mimo, ze krowa w Minecraft to tylko kilka pikseli, zacząłem mieć wyrzuty sumienia i ostatecznie maszynę zniszczyłem, a krowy żyją sobie na wolności.

ThePolishTomato
Gramowicz
26/04/2015 14:07

Haberturk to idiota

MatKus3
Gramowicz
12/03/2015 10:57

Ej no. Tym razem to mam wrażenie, że ktoś z Faktu wam pomaga. Wzięli połowę informacji i opublikowali jako całość robiąc aferę.Problem nie leży w tym, że gra jest brutalna i przez to nie wolno jej sprzedawać. Są bardziej brutalne gry, które wolno.Chodzi o to, że gra ma kategorię wiekową 3+, a mimo to są w niej brutalne elementy. Pewnie skończy się tym, że po prostu będą chcieli zmienić kategorię wiekową gry i nie sprzedawać jej przedszkolakom w wieku 3 lat.

MatKus3
Gramowicz
12/03/2015 10:57

Ej no. Tym razem to mam wrażenie, że ktoś z Faktu wam pomaga. Wzięli połowę informacji i opublikowali jako całość robiąc aferę.Problem nie leży w tym, że gra jest brutalna i przez to nie wolno jej sprzedawać. Są bardziej brutalne gry, które wolno.Chodzi o to, że gra ma kategorię wiekową 3+, a mimo to są w niej brutalne elementy. Pewnie skończy się tym, że po prostu będą chcieli zmienić kategorię wiekową gry i nie sprzedawać jej przedszkolakom w wieku 3 lat.

Phoenice
Gramowicz
12/03/2015 10:54

Nie zapominajmy też kto w tym momencie rządzi Turcją. AKP jest partią konserwatywną, która ma silne poparcie na wsi i w środowisku intelektualistów muzułmańskich. Oczywistym jest, że będą zaspokajać swój elektorat tego rodzaju akcjami - nikt im wtedy nie zarzuci, że nie dbają "o moralne wychowanie" przyszłych pokoleń.A że padło na Minecrafta? Moim zdaniem przypadek.@Pietro87Piszesz, ze Turcja to stan umysłu. Z mojego doświadczenia można by to sformułowanie zastosować praktycznie do każdego kraju. W końcu "każdy za uszami cosik mo". ;)

Phoenice
Gramowicz
12/03/2015 10:54

Nie zapominajmy też kto w tym momencie rządzi Turcją. AKP jest partią konserwatywną, która ma silne poparcie na wsi i w środowisku intelektualistów muzułmańskich. Oczywistym jest, że będą zaspokajać swój elektorat tego rodzaju akcjami - nikt im wtedy nie zarzuci, że nie dbają "o moralne wychowanie" przyszłych pokoleń.A że padło na Minecrafta? Moim zdaniem przypadek.@Pietro87Piszesz, ze Turcja to stan umysłu. Z mojego doświadczenia można by to sformułowanie zastosować praktycznie do każdego kraju. W końcu "każdy za uszami cosik mo". ;)

Hubi_Koshi
Gramowicz
12/03/2015 09:15
Dnia 12.03.2015 o 08:40, alexbe napisał:

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów.

Pewnie się nudzą i nie mają niczego ciekawego do roboty. Wszystkich takich yntelygentów powinno się wysyłać w teren żeby zamiatali ulice i kosili trawniki. W końcu by się do czegoś przydali.

Hubi_Koshi
Gramowicz
12/03/2015 09:15
Dnia 12.03.2015 o 08:40, alexbe napisał:

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów.

Pewnie się nudzą i nie mają niczego ciekawego do roboty. Wszystkich takich yntelygentów powinno się wysyłać w teren żeby zamiatali ulice i kosili trawniki. W końcu by się do czegoś przydali.

alexbe
Gramowicz
12/03/2015 08:40

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów. Może sprawdzają jaki mają posłuch w społeczeństwie przed wprowadzaniem innych rzeczy?Swoją drogą czekam aż jakaś liga ochrony zwierząt wpadnie do mnie do domu bo ostatnio wyzdychały mi wszystkie krowy w Banished. Czy było to skutkiem mojego zaniedbania ? Skrywanej nienawiści do zwierząt ? Proponuje powołać spec komisję do zbadania tej sprawy.

alexbe
Gramowicz
12/03/2015 08:40

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów. Może sprawdzają jaki mają posłuch w społeczeństwie przed wprowadzaniem innych rzeczy?Swoją drogą czekam aż jakaś liga ochrony zwierząt wpadnie do mnie do domu bo ostatnio wyzdychały mi wszystkie krowy w Banished. Czy było to skutkiem mojego zaniedbania ? Skrywanej nienawiści do zwierząt ? Proponuje powołać spec komisję do zbadania tej sprawy.

exMayoneS
Gramowicz
12/03/2015 07:46

Nie wspominając o tym, że w Minecrafcie jest tryb, w którym nie trzeba zabijać potworów bo nie atakują i chyba jeszcze można je wyłączyć ale tego nie jestem do końca pewien.

exMayoneS
Gramowicz
12/03/2015 07:46

Nie wspominając o tym, że w Minecrafcie jest tryb, w którym nie trzeba zabijać potworów bo nie atakują i chyba jeszcze można je wyłączyć ale tego nie jestem do końca pewien.

MBi
Gramowicz
12/03/2015 01:14

Tszeba zabrońć pszemocy we wszyskich grah! :C

MBi
Gramowicz
12/03/2015 01:14

Tszeba zabrońć pszemocy we wszyskich grah! :C

kodi24
Gramowicz
11/03/2015 19:22

Tak, bo Pan Turek w obronie własnego dobytku rzuca w niemilca śnieżkami;

Zekzt
Gramowicz
11/03/2015 18:58

Turcja jak Rosja - to nie kraj, to stan umysłu xD

deamon-pl
Gramowicz
11/03/2015 18:45

manhunt minecraft dobre sobie .

UnEsCo
Gramowicz
11/03/2015 16:42

A pamiętacie jak po premierze Tetrisa dzieci zaczęły masowo wychodzić na ulicę i układać z różnokształtnych i różnokolorowych klocków wieżę zniszczenia? - Nie pamiętacie? Może dlatego, że to nie wina gier, a po prostu genetyki i charakteru danego osobnika?

Shveid
Gramowicz
11/03/2015 16:16

Co to, boją się że dzieci po 1h gry zamierającej trochę obijania ludzi/potworów itd zamienią się w bojowników IS? Czekam na informacje o brutalności Pasjansa.

Rizzan
Gramowicz
11/03/2015 15:35

News spóźniony o jakiś miesiąc. :P

Isildur
Gramowicz