News

Uznany muzyk skomponuje ścieżkę do Warhammer: End Times

Patryk Purczyński, 24.02.2015 10:40 1

Fatshark ogłosiło nawiązanie współpracy z jednym z bardziej rozpoznawalnych w branży gier kompozytorów. Laureat nagrody BAFTA będzie odpowiadał za ścieżkę dźwiękową w Warhammer: End Times - Vermintide.

Niezależne studio Fatshark zakontraktowało Jespera Kyda do skomponowania ścieżki muzycznej do gry Warhammer: End Times - Vermintide. - Kiedy zaczęliśmy poszukiwania kompozytora dla Vermintide, Jesper Kyd wciąż się przewijał - jego słynne, klimatyczne kompozycje stały się wyznacznikiem tego, co można osiągnąć w muzyce do gier wideo - mówi Martin Wahlund, dyrektor wykonawczy studia Fatshark.

- Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, co ma do zaoferowania w Vermintide - dodaje Wahlund. Kilka słów przekazał też sam Jesepr Kyd. - Prace z niezależnym developerem Fatshark była jednym z tych szalonych wyzwań, które rzadko się pojawiają. Chcieli muzyki z perspektywy Scavenów przybywających do uniwersum Warhammera. Napisanie tej ścieżki było niemal jak dołączenie do klanu Scavenów i danie im głosu - to była świetna, zakręcona zabawa - stwierdził.

Jesper Kyd ma na koncie muzykę do takich gier, jak Assassin's Creed, Hitman, Darksiders czy Borderlands. Teraz do swojego bogatego CV doda także nowego Warhammera. End Times - Vermintide będzie FPS-em przeznaczonym do gry w kooperacji. Tytuł ten ukaże się w drugiej połowie bieżącego roku na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4.

najnowsze