Projektant Civilization IV zapowiada Offworld Trading Company. "Pieniądze najgroźniejszą bronią"

Patryk Purczyński
2015/01/30 09:59

RTS-y zwykle kojarzą się z pokazem siły fizycznej. Soren Johnson chce zaprezentować zupełnie inne podejście do gatunku. W jego nowej produkcji wszystko rozbija się o pieniądze.

Projektant Civilization IV zapowiada Offworld Trading Company.

Stardock i Mohawk Games oficjalnie zapowiedziały Offworld Trading Company, produkcję, za którą stoi główny projektant Cywilizacji IV, Soren Johnson. Podstawą gry jest wirtualny rynek w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą na nim sprzedawać i kupować zasoby czy materiały, w tym wodę i jedzenie, niezbędne do przetrwania. Cała umiejętność tkwi w tym, by sprzedawać drogo, a kupować tanio.

"Offworld Trading Company to nowe podejście do gatunku strategii czasu rzeczywistego: - brzmi fragment komunikatu prasowego. "Pieniądze są tu twoją najgroźniejszą bronią i najtwardszą defensywą. Po tym, jak Ziemi kończą się fundusze, a własność nad asteroidami ogłaszają anonimowe megakorporacje, surowa powierzchnia Marsa jest ostatnim przyczółkiem, z którego marzyciele i przedsiębiorcy mogą coś wykrzesać". Właśnie na czerwonej planecie rozegra się ekonomiczna batalia w produkcji Mohawk Games.

GramTV przedstawia:

Offworld Trading Company 12 lutego trafi na Steam Early Access. Już teraz warto przyjrzeć się wideo, w którym Soren Johnson przedstawia podstawowe założenia rozgrywki w swoim nowym dziele.

Komentarze
2
Hepe
Gramowicz
30/01/2015 12:53

Bardzo podoba mi się takie podejście do tematu.Od pewnego czasu szukałem gry, która skupia się na rozwijaniu gospodarki własnego państwa.Wiem, że ta gra nie zaoferuje mi dokładnie tego, ale jestem pozytywnej myśli.

jakubcjusz
Gramowicz
30/01/2015 11:30

Brzmi ciekawie... Przypomniało mi się Space Rangers 2, gdzie (zwłaszcza na początku) przed odpaleniem każdej rakiety zastanawiałem się, czy po całej walce będzie mnie jeszcze stać na kupienie nowych.