Informacje

World of Warcraft: Warlords of Draenor - przegląd ocen

10

Blizzard godnie uczcił 10. urodziny swojej perełki w gatunku MMO. Krytycy niemal jednogłośnie obwieszczają, że Warlords of Draenor to dodatek, na jaki czekali fani World of Warcraft.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - przegląd ocen - obrazek 1

World of Warcraft: Warlords of Draenor cieszy się w serwisie Metacritic bardzo wysoką średnią ocen - 87/100. Nie jest to co prawda najlepszy wynik spośród wszystkich dodatków do słynnej masówki Blizzarda, ale najnowsze rozszerzenie tylko nieznacznie ustępuje The Burning Crusade, Wrath of the Lich King i Cataclysmowi. Jest za to o pięć punktów lepsze od poprzedniego add-onu, Mists of Pandaria.

LEVEL - 100/100

Dodatkiem rozkoszować się będą starzy gracze, dzięki jego złożoności i odwołaniom do przeszłości. Jest to także idealny start dla nowych użytkowników.

Polygon - 95/100

Nawet gdy to piszę, walczę z pokusą, by wrócić do gry. Warlods of Draenor nie jest po prostu najlepszym dodatkiem do Warcrafta od lat. To powrót do formy najlepszego MMO w tym przemyśle.

Ragequit.gr - 90/100

Doświadczenia oferowane przez Warlords of Draenor są prawdziwie wyjątkowe. Dodatek zapewnia nie tylko najbogatszą jak dotąd porcję rozgrywki wśród wszystkich MMO, ale wnosi także garnizony, które mogą okazać się kolejnym ewolucyjnym krokiem w obrębie gatunku.

Softpedia - 90/100

Nie jest to rewolucja, ale raczej ewolucja gry, podążająca w tym samym kierunku, który Blizzard uskuteczniał przez kilka ostatnich lat.

GameReactor - 90/100

Warlords of Draenor może nie zmienia w sposób fundamentalny sposobu, w jaki grasz w WoW-a, ale wykonuje fantastyczną robotę w ponownym ożywieniu gry. Jeśli czekałeś na właściwy moment, by powrócić do zabawy, nastał on właśnie teraz.

Vandal Online - 90/100

Właśnie na to WoW zasługiwał na swoje 10. urodziny. Nie ważne, czy przez jakiś czas nie grałeś, Warlods of Draenor to najlepszy powód do powrotu. Lub kontynuowania gry, rzecz jasna.

PC Gamer - 90/100

Mocne przypomnienie, dlaczego nikt nigdy tak naprawdę nie odebrał Warcraftowi korony.

MMORPG.com - 86/100

Warlords of Draenor zajął miejsce wśród dwóch najlepszych dodatków do World of Warcraft na listach większości graczy. Jest tu tyle do zrobienia, tyle do polubienia, tyle do nauczenia się i przeczytania. Twórcy w Warlords przeszli samych siebie. Trudno uwierzyć, że World of Warcraft ma już dziesięć lat, patrząc na rozległość jaka została dodana w najnowszym rozszerzeniu.

XGN - 85/100

Warlords of Draenor powraca do korzeni World of Warcraft. Wygląda to bardzo dobrze. Draenor prezentuje się ładnie i wprowadza nową, fajną opowieść, z mnóstwem nowej zawartości i oczywiście garnizony. Szkoda tylko, że gra nie stanowi większego wyzwania i nie wprowadzono nowej rasy.

GameSpot - 80/100

Warlords of Draenor odświeżyło World of Warcraft wielką ilością nowej zawartości i usprawnieniami w rozgrywce.

Digtal Spy - 80/100

Choć World of Warcraft miał swoje wzloty i upadki w ciągu tych 10 lat, dynamiczne dodatki jak ten mogą zapewnić grze istnienie przez kolejną dekadę.

USGamer - 60/100

To do tej pory najlepiej wyglądający dodatek do World of Warcraft. Jest wypełniony zawartością o wysokiej jakości. Mimo to, remont postaci i statystyk sprawił, że rozgrywka stała się nieco zbyt uproszczona i rutynowa.

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Gohan1989

Troszkę późno te oceny, święta przeszkodziły w pracy ? Bo gracze świąt nie mają :D tylko wyprzedaże

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

Nie nazwałbym garnizonów "rewolucyjnymi". Wiele innych MMO ma różnorakie "domki" dla graczy. I tego też w sumie brakuje w WoWie, o ile garnizon jest to właśnie brakuje jakiegoś konkretnego budynku gdzie nasza postać czuła by się jak w domu. Jeśli już to Blizzard najwyżej rozwinął już istniejący pomysł.

Odpowiedz
mt17

Cóż, zgodzę się jedynie z oceną USGamer'a, zaś ci od Level'a to ciekaw jestem czy oceniał to weteran WoW'a czy jakiś świeżak który powiedział że jest fajne bo nigdy w to nie grał -_-

Odpowiedz
Pomson15tk

Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają. Chyba czas zmienić serwis.

Odpowiedz
MBi

> Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają.
> Chyba czas zmienić serwis.

tak samo dp.pl i pclab.pl nic tylko wszystko sto lat za murzynami i sam sprzęt prawie.

Odpowiedz
Dracule-Mihawk

> Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają.
> Chyba czas zmienić serwis.
Witamy w Polskich internetach :D.

Co do ocen, no cóż gram i jest mega dodatek czuć TBC. Krainy Draenoru zrobione tak genialnie że szok, instancje i rajdy trudne szczególnie rajdy na Mythic. Ogólnie 10mln ludzi grających spowrotem potwierdziło:
Bóg MMO jest tylko JEDEN! ;p

Odpowiedz
G pepsi

> Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają.
> Chyba czas zmienić serwis.

Czyli rozumiem, że lepiej, żeby przegląd nie pojawił się w ogóle niż dziś?

Odpowiedz
G Zgreed66

> Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają.
Biorąc pod uwagę, że to MMO (progress), jak wyglądał pierwszy tydzień. To ja bym się zastanawiał ile czasu powinno minąć od premiery.

Odpowiedz
Shinigami

> Czyli rozumiem, że lepiej, żeby przegląd nie pojawił się w ogóle niż dziś?
Dobrze, że jest. Jednak mogliście jeszcze z miesiąc poczekać, po co się spieszyć. W końcu to taka rozbudowana gra.

Odpowiedz
Afgncap

> Jaja sobie robicie. Miesiąc po opublikowanych recenzjach oni dopiero przegląd ocen dodają.
> Chyba czas zmienić serwis.

Eee ja bym powiedział, że jest wręcz za wcześnie, to jest mmo, nowe rzeczy będą się pojawiać i czy dodatek jest naprawdę udany czy nie okaże się tak naprawdę, później. Nawet Tanaan jeszcze nie odblokowali.
Jak dla mnie, Ashran to dramat, garnizony mimo fajnego pomysłu szybko się nudzą przez wykonanie, niestety za bardzo przypominają dowolną grę z facebooka, a możliwości dostosowania garnizonu do siebie są dość słabe. Strefy są bardzo fajnie wykonane, jak również questing jest najlepszy ze wszystkich dodatków jak dla mnie. No i muzyka jak zawsze na najwyższym poziomie. Za to np mam wrażenie, że jest jakaś bieda jeśli chodzi o modele itemów. Jest też masa bugów związana z nowymi modelami postaci. Muszę przyznać, że podoba mi się bardziej niż Cata czy MoP (których tak nie trawiłem, że całkowicie sobie odpuściłem), ale muszą jeszcze popracować trochę.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?