Informacje

Pecetowy hit na koniec roku? Przegląd ocen The Talos Principle

...

Chorwacka ekipa Croteam oderwała się na chwilę od swojej koronnej serii Serious Sam i wygląda na to, że to był strzał w dziesiątkę. Bierzcie notesy i zapisujcie ten tytuł: The Talos Principle.

Pecetowy hit na koniec roku? Przegląd ocen The Talos Principle - obrazek 1

Przed premierą The Talos Principle o grze było bardzo cicho, ale przejście obok niej obojętnie może się okazać niewybaczalnym błędem. Jej aktualna średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aż 87 punktów, co sytuuje ją w czołówce wydanych w tym roku tytułów. Oto, czym najnowsza produkcja Croteamu zdobywa uznanie w oczach dziennikarzy.

GamingTrend - 100/100

The Talos Principle to jedna z najgenialniejszych i wciągających gier logicznych, jakie kiedykolwiek powstały. Ma fantastyczną, skłaniającą do kontemplacji opowieść, która nie obawia się zadawać trudnych pytań. To arcydzieło.

TheJimquisition - 95/100

Jest wystarczająco dużo tytułów zaspokajających tych, którzy szukają łamigłówek, jak i tych pragnących interesującej opowieści. Jeśli jednak szukasz gry, która łączy oba te elementy, The Talos Principle będzie czymś bardzo, bardzo wyjątkowym.

GameTrailers - 92/100

Gry, które prowokują w sposób przemyślany i gwarantują przy tym dobrą zabawę, należą do rzadkości. Jeszcze rzadsze są jednak te, które podnoszą poziom dumy po ich ukończeniu.

Softpedia - 90/100

The Talos Principle to zachwycająca gra logiczna, która wyostrza ciekawość graczy, zarówno w kontekście rozwiązywania zagadek, jak i filozoficznej natury naszego istnienia.

Gamespot - 90/100

The Talos Principle to absolutna przyjemność z gry. Doskonale zaprojektowane zagadki logiczne i wystarczająco dużo podrzędnej zawartości sprawiają, że wszyscy maniacy historii filozofii będą się do tej produkcji ślinić. Tytuł podejmuje niezwykle ambitną tematykę.

Game Informer - 90/100

The Talos Principle to mięsista gra logiczna, która wypełni ci 12 godzin życia, a potem pozostawi na długie tygodnie bijącego się z myślami dotyczącymi największych tajemnic życia. Może nie będziesz w stanie wyjaśnić natury ludzkości, ale reszta zagadek w tej grze sprawi, że poczujesz się wystarczająco genialny, by dać sobie szansę na ich rozwiązanie.

Polygon - 85/100

To sprytna gra, która nie będzie cię za to karać; gra logiczna, która pozwala poczuć kreatywność. Choć nie jest to może najbardziej optymistyczna pozycja, biegnie przez nią niteczka nadziei, splatając wszystko na samym końcu.

IGN - 83/100

Zupełnie jak w przypadku Portalu, The Talos Principle sprawia, że czujesz się mądrzejszy po prostu grając. Tytuł ten trafia w środek pomiędzy zagadkami prostymi a niemal niemożliwymi do rozwiązania.

Destructoid - 80/100

The Talos Principle ma do powiedzenia kilka ważnych rzeczy, ale co jeszcze ważniejsze, chce, by gracz również miał do powiedzenia kilka istotnych rzeczy. Nawet ci, którzy nie chcą sobie zawracać głowy filozoficznymi tematami, mogą odnaleźć tu sprytną, a czasami frustrująco trudną grę logiczną. Pozycja ta naprawdę rozkwita przed tymi, którzy pożądają obu tych rzeczy.

PCGamesN - 60/100

Podczas gdy Portal był po prostu serią połączonych ze sobą pokoi z zagadkami logicznymi, zawsze czuło się, że producent cię po nich oprowadzał. The Talos Principle wygląda jak pudełka w pudełkach, pozostawione przez developera, byś sam mógł się nimi bawić.

Najnowsze
Lubisz nas?