News

Twórcy Bloodborne zapowiadają Chalice Dungeons, zobacz screeny

Małgorzata Trzyna, 18.12.2014 19:46 5

From Software ogłosiło, że w Bloodborne pojawią się Chalice Dungeons, czyli pradawne, podziemne ruiny, w których na śmiałków czekają nagrody, do których prowadzi droga pełna potworów i pułapek.

- Chalice Dungeon pozwala graczom zejść w głąb starożytnych, podziemnych ruin, zlokalizowanych pod miastem Yharnam - powiedział producent, Masaaki Yamagiwa. - Używając świętego kielicha, gracze mogą wejść do lochu i eksplorować rozległe struktury na wielu poziomach. Jednakże, za każdym razem, kiedy portal zostaje otwarty, struktura lochu zmienia się. Podziemia są wypełnione pułapkami, koszmarnymi stworami i, oczywiście, nagrodami dla odważnych i utalentowanych łowców. Lochy można zwiedzać solo lub korzystać z pomocy innych graczy.

- Chalice Dungeons oferują mnóstwo dodatkowej zawartości i zachęcają do wielokrotnego zwiedzania, pogłębiają i wzbogacają całą grę. Można też udostępniać je innym graczom - dzielić się nimi ze znajomymi lub poszukać w sieci nowych lochów do eksploracji. Oznacza to, że nawet po ukończeniu gry i odnalezieniu wszystkich jej sekretów będą czekać na was nowe wyzwania.

Ruiny będą składać się z rozmaitych lokacji - np. zdradzieckich, oleistych bagien czy zawiłych korytarzy w stylu gotyckim. Twórcy ostrzegają jednak, że nie wszystko będzie takie, jakie się wydaje. Ktoś, kto stworzył ruiny, obwarował je pułapkami, by odstraszyć nieproszonych gości. Prócz monstrów, w ruinach będzie można napotkać szczególnie groźnych mistrzów ceremonii, przeprowadzających mroczne rytuały. Niewiele osób je przeżyło, by móc o nich opowiedzieć. Na poniższych screenach i artworkach można zauważyć także wyjątkowego wroga, pradawnego psa strażniczego, mającego gruby, mocny jak skała pancerz, otoczonego ognistym płaszczem. Psy są najstarszymi stworzeniami, jakie będzie można spotkać w podziemiach.

najnowsze