Informacje

Valve uniemożliwia szybką wymianę prezentów na Steamie

... Katarzyna Dąbkowska

Nowe zasady mają ukrócić nielegalne działania nieuczciwych handlarzy.

Valve uniemożliwia szybką wymianę prezentów na Steamie - obrazek 1

Tony Paloma z Valve zapowiedział właśnie, że nie będzie możliwości szybkiej wymiany kodów na Steamie, które użytkownik zakupuje w ramach prezentów. Takie gry nie będą mogły być wymieniane przez 30 dni. Ma to rozwiązać problem z oszustami wymieniającymi prezenty, które później są cofane ze względu na brak płatności.

„Wszystkie gry zakupione w ramach prezentu i umiejscowione na liście gier użytkownika nie będą mogły być wymienione przez 30 dni. Prezent może być jednak podarowany w dowolnym momencie. Jedyna zmianą jest brak możliwości wymiany” – czytamy w oświadczeniu.

„Dokonaliśmy takiej zmiany, aby użytkownicy otrzymujący upominek mieli lepsze doświadczenia z prezentami. Mamy nadzieję, że ukróci to praktyki, dzięki którym użytkownicy wymieniają się grą tylko po to, by ta później była cofnięta ze względu na brak płatności” - dodaje Paloma.

Nowe zasady mają ukrócić działania niektórych handlarzy, którzy kupują kody na masową skalę z użyciem fałszywych danych płatności, a później wyprzedają je po obniżonej cenie, by zapewnić szybki zbyt. Gracze, którzy zakupili taki kod pozostają wtedy bez możliwości płatności, kiedy Valve nie jest w stanie pobrać pieniędzy za zakupione kody. Takie kody są wtedy cofane.

Najnowsze
Lubisz nas?