Nintendo rozważa zniesienie blokady regionalnej

Katarzyna Dąbkowska
2014/11/03 18:45
7
0

Satoru Iwata: „Jeśli będzie to korzyść dla klienta, wtedy może być to również korzyść dla nas”.

Nintendo rozważa zniesienie blokady regionalnej

Prezes Nintendo, Satoru Iwata, powraca powoli do zdrowia po poważnej operacji. Od tamtej pory ma dla użytkowników same dobre wieści – firma zaczyna przynosić w końcu zyski, a Nintendo zastanawia się przy okazji nad zniesieniem blokady regionalnej.

- Blokady regionalne działają przede wszystkim z myślą o sprzedawcach, a nie o konsumentach. Jeśli zniesienie tego ograniczenia będzie korzystne dla klientów, wtedy może być to również korzyść dla nas. Jednak zdjęcie blokady wymaga rozwiązania wielu problemów, tak więc nie mogę teraz potwierdzić czy taką rzecz zrobimy, ale mogę powiedzieć, że weźmiemy to pod uwagę w przyszłości - powiedział Iwata.

GramTV przedstawia:

Do tej pory tylko Nintendo postanowiło trzymać się swojej polityki odnośnie blokady regionalnej. Sony i Microsoft zrezygnowały z takich rozwiązań.

Komentarze
7
Usunięty
Usunięty
06/11/2014 21:44
Dnia 05.11.2014 o 10:00, Ichibanboshi-kun napisał:

I to jest właśnie problem, który męczył DSa (poza R4) i dla którego wprowadzono blokadę, której DS i DS lite nie miały. Poprzez większy wybór niektóre jednostki nie miały zadowalających wpływów. Przeróbki nigdy nie polegną, nie wierzę w takie cuda :)

Wierz mi polegną, jeśli rynek japoński bardziej się otworzy na Europe głównie. Szara strefa istnieje, bo nie ma alternatywy dla drogich urządzeń, gier i konsol. Obniżka boli, ale przez kolejne miesiące wszystko będzie szło ku lepszemu. Ludzie przerabiają, bo tak jest taniej, niż kupować drogie gry po 250 zł. Zrobisz jedną przeróbkę za 70 zł i masz darmowe gry do końca istnienia danej konsoli. Tyczy się to głównie konsol N-ki, bo oni mają słabe zabezpieczenia :)

Usunięty
Usunięty
05/11/2014 23:49

> Do it! Do it Nintendo! :P> Ale serio... najwyższa pora w tej kwestii nadążyć za resztą świata.Przyklasnę ^^

Usunięty
Usunięty
05/11/2014 10:00
Dnia 03.11.2014 o 21:10, vegost napisał:

Co więcej można by było sprowadzać gry taniej. Tyczy się to tez konsol. Sądzę, że szara strefa "przeróbek" by poległa.

I to jest właśnie problem, który męczył DSa (poza R4) i dla którego wprowadzono blokadę, której DS i DS lite nie miały. Poprzez większy wybór niektóre jednostki nie miały zadowalających wpływów.Przeróbki nigdy nie polegną, nie wierzę w takie cuda :)
Trwa Wczytywanie