PlayStation Home zostanie wyłączone 31 marca 2015

Małgorzata Trzyna
2014/10/01 18:00
0
0

Szef nDreams, Patrick O'Luanaigh, nie zgadza się z twierdzeniem, że PlayStation Home było komercyjną porażką. Podkreśla, że jego studio oraz inni deweloperzy zarobili dzięki Home siedmiocyfrowe kwoty w ciągu minionych lat.

PlayStation Home zostanie wyłączone 31 marca 2015

Według O'Luanaigha, Sony miało zupełnie inną wizję, czym powinno być PlayStation Home - miała to być platforma reklamowa lub platforma do gier na PS3. Tymczasem Home stało się miejscem, gdzie gracze mogli nawiązywać znajomości i dzielić się swoimi doświadczeniami. Szef nDreams podkreśla, że na osiągnięcie oszałamiającego sukcesu miało wpływ odejście prezesa Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, Phila Harrisona, który był "ojcem założycielem" Home.

GramTV przedstawia:

- Wierzę, że gdyby Harrison został w Sony, wszystko potoczyłoby się inaczej - powiedział O'Luanaigh. - Jednakże niezależnie od tego, jak oceniacie PlayStation Home, nikt nie może zaprzeczyć, że był to niezwykły eksperyment. Czuję smutek, nie z powodu zamknięcia Home, ale dlatego, że Sony zdaje się nie doceniać tego niesamowitego eksperymentu.

Usługa PlayStation Home zostanie wyłączona 31 marca 2015. Nowa zawartość przestanie pojawiać się po 12 listopada 2014, a od 3 grudnia nie będzie można pobrać dodatkowych elementów. Ci, którzy będą korzystać z usługi do samego końca, mogą liczyć na upominki od Sony.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!