Informacje

Kolejna beta Elite: Dangerous jeszcze w tym miesiącu. Pierwsza część serii za darmo dla wszystkich

2

Frontier Developments ponownie zaprasza graczy do testowania przedpremierowej edycji Elite: Dangerous, chcąc pochwalić się przy okazji naniesionymi zmianami.

Kolejna beta Elite: Dangerous jeszcze w tym miesiącu. Pierwsza część serii za darmo dla wszystkich - obrazek 1

Elite: Dangerous poddane zostanie kolejnym testom wersji beta jeszcze w tym miesiącu. Jak zapowiedziało studio Frontier Developments, testy ruszą 30 września. - To kolejny wielki krok naprzód w rozwoju gry. Cały zespół pracuje w pocie czoła przed premierą pełnej wersji – zapewnia David Braben, dyrektor generalny studia.

Oto, co wprowadzi nowa wersja bety Elite: Dangerous:

 • Ranking bojowy od stopnia Harmless aż do Elite.
 • Nowy system reputacji, który ma wpływ na postrzeganie gracza w galaktyce i powoduje zmianę zachowania wobec niego, jak i proponowane ceny.
 • Zdolność do odkrywania, zwiedzania i mapowania nowych systemów oraz sprzedawania zdobytych informacji.
 • Szczegółowe mapy układów gwiezdnych.
 • Około 500 nowych układów gwiezdnych do odkrycia.
 • Dodanie statków typu Lakon Asp Explorer.
 • Dużo większa różnorodność ulepszalnych modułów Life Support, silników, hipernapędów, dystrybutorów mocy, czujników, generatorów tarczy i stelaży ładunkowych dla wszystkich statków.
 • Statki podlegają stopniowemu “zużyciu”.
 • Nowe bronie, w tym miny i nowe pociski zapobiegające zeskanowaniu ładunku przez piratów.
 • Przyczółki (małe “kawiarnie” w oddalonych lokacjach).
 • Porty kosmiczne Occelus, w wersji która poruszając się dookoła przestrzeni, daje możliwość kosmicznej turystyki i zasiedlania nowych układów gwiezdnych.
 • Statki poruszające się w supercruise są widoczne i namierzalne.
 • System podający aktualne informacje na temat galaktycznych wydarzeń i działań graczy w lokalnym układzie gwiezdnym.
 • Imiona graczy wspomagających rozwój gry zostaną dodane do bazy imion dostępnej u NPC.

Frontier Developments zapewnia, że na tym nie koniec: pojawią się też chociażby dodatkowe typy pierścieni planetarnych ze skały, lodu i metalu, więcej muzyki oraz opcjonalne samouczki. Oprócz tego studio chce też uczcić 30. rocznicę premiery pierwszego Elite na komputerach BBC Micro. Na swojej stronie rozdaje za darmo tę właśnie produkcję. Jeśli macie ochotę na podróż w zamierzchłą przeszłość, teraz nadarza się ku temu wyśmienita okazja.

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G borias

Nie wiem dlaczego, ale najnowsza produkcja Brabena jakoś mi nie podchodzi, a zagrywałem się we Frontiera na Amidze przez lata. Natomiast z wielką niecierpliwością czekam na Star Citizen.

Odpowiedz
BigQ800

Star Citizen dla mnie coraz bardziej wygląda, jak po prostu skok na kasę. Prawda jest taka, że mają "wielkie nic" przy takiej kasie i takiej ilości czasu. Może były jakieś ambicje na początku, ale potem okazało się, że można kosić gruby bilon za modele 3d stateczków, które zdolny designer mógłby wykonać w trzy dni. Zrobili kilka fajnych filmów w cryengine, wszyscy się zajarali. A dla mnie to, co prezentuje obecne techdemo (nawet nie alfa) to śmiech na sali. Wszystko, nawet najbardziej podstawowe, bazowe elementy najniższego poziomu są w kompletnych powijakach. Przypominam, że minęło od cholery czasu i od cholery pieniędzy zebrali. Poza tym, to nie DCS, ta gra nie będzie przesadnie skomplikowana. Elite w porównaniu z SC to świetnie pomyślany i prowadzony projekt z namacalnym progresem i wizją.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?