Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Patryk Purczyński
2014/05/01 10:47
8
0

Kolejna fala tytułów niezależnych zmierza na PS4 oraz inne konsole Sony. Japoński gigant zapowiedział je pokazując szereg zwiastunów i galerie screenów. Jest zatem co oglądać!

Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Apotheon

Starożytna Grecja, charakterystyczna dla tamtej epoki stylistyka, dwuwymiarowa prezentacja i platformowa rozgrywka z elementami walki - oto Apotheon w pigułce. Do tego warto dorzucić zbieranie łupów, ulepszanie przedmiotów i zakup nowego sprzętu. Nie będzie natomiast statystyk rozwoju rodem z gier RPG.

Axiom Verge

Axiom Verge to utrzymana w klimatach sci-fi przygodowa gra akcji / sidescroller 2D. Produkcja zapewnia nieliniową eksplorację poziomów, mnóstwo unikalnych narzędzi, zdolności, rodzajów broni i ulepszeń oraz walkę z dziesiątkami rozmaitych typów przeciwników. Oprócz PS4, Axiom Verge trafi również na PS Vitę. Premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Axiom Verge, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Chasm

Chasm to platformówka RPG, w której gracze wcielają się w Daltyna, młodego żołnierza, który próbuje wyjaśnić tajemnicze zniknięcie załogi górników w odległej górskiej miejscowości Karthas. Okazuje się, że miasto odcięte jest od reszty świata w wyniku działania sił nadprzyrodzonych. Jedną z głównych zalet gry ma być wciągająca eksploracja. Premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok.

Chasm, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Drifter

W Drifterze gracze mogą liczyć na otwarty świat z proceduralnie generowaną galaktyką mierzącą 100 tys. lat świetlnych. Użytkownicy będą eksplorować dziesiątki tysięcy systemów gwiezdnych w celu znalezienia i opracowania jak najlepszych szlaków handlowych. Drifter, oprócz PS4, trafi także na PS Vitę. Premiera przewidziana jest na ten rok.

Drifter, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Escape Goat 2

Gra logiczna Escape Goat 2 autorstwa studia MagicalTimeBean ma już za sobą premierę na komputerach osobistych, teraz czas na podbój PlayStation 4. Zabawa polega głównie na transformacji otoczenia przy pomocy poukrywanej maszynerii. Autor obiecuje, że sterowanie zostanie dostosowane do potrzeb użytkowników konsoli Sony.

Escape Goat 2, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Jamestown Plus

Szalona rozgrywka w trybie kooperacji do czterech użytkowników była znakiem rozpoznawczym Jamestown. Wydana w 2011 roku na pecetach produkcja studia Final Form Games zdobywała nagrody i wyróżnienia na festiwalach gier niezależnych, teraz zaś, w odnowionej formie, zmierza na PS4, gdzie zadebiutuje już latem bieżącego roku.

GramTV przedstawia:

Jamestown Plus, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Nidhogg

Nighogg to kolejna gra, która ma już za sobą debiut na komputerach osobistych, a teraz zmierza na PS4. Jest to sidescroller autorstwa Marka "Messhofa" Essena, nagrodzony m.in. na Indiecade 2013 za projekt gry. To produkcja dla dwóch użytkowników zawierająca elementy platformowe oraz walki.

Nidhogg, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Ironclad Tactics

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby wojna domowa w USA, gdyby przystąpiły do niej roboty? Jeśli nie, cóż, Zachtronics zrobiło to za Was. Jeśli tak, możecie skonfrontować swoje wyobrażenia ze strategią Ironclad Tactics. Gra zawiera zarówno tryb opowieści, jak i multiplayer.

Skulls of the Shogun

Strategia turowa Skulls of the Shogun zdążyła już zadebiutować na kilku platformach, teraz przyszedł czas na podbój PlayStation 4. Gra oferuje 10-godzinną kampanię, w której użytkownicy wcielą się w rolę wybitnego szoguna, generała Akamoto, próbującego przywrócić swe dobre imię i nie dopuścić do realizacji planów złego impostora, który podstępem przejął władzę.

Skulls of the Shogun, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Source

Alternatywna rzeczywistość pełna życia, energii i bioluminescencji to miejsce, w które zabiera nas Source. Podstawą zabawy w grze ma być opowieść i eksploracja, poszukiwanie wskazówek pozwalających na odnalezienie nowych źródeł energii. Jej absorpcja pozwoli na zdobywanie nowych umiejętności, a te umożliwią z kolei podróże do niedostępnych wcześniej stref.

Source, Sony zapowiada i prezentuje 12 gier niezależnych na PS4

Starwhal: Just the Tip

Twórcy Starwhal: Just the Tip postawili przede wszystkim na prostotę. Gracze sterują narwalami (wielkie ssaki morskie z bardzo długim, spiralnie skręconym zębem, wystającym poziomo z pyska - za: sjp.pwn.pl) w taki sposób, by trafić w serce przeciwnika i jednocześnie ochronić własne. Gra zmierza nie tylko na PS4, ale także na PS3.

Na PS4 trafi również Spelunky, ale o tym informowaliśmy w osobnym wpisie.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
02/05/2014 11:20

To gdzie te gry na ps4? Jak na razie tyko na pegazusa widzę

Usunięty
Usunięty
01/05/2014 21:44

Wg mnie Source i Drifter zapowiadają się ciekawie...Ciekawe w jakim przedziale cenowym będą te gry bo jak na razie tańsze produkcje na PS4 sprawiają więcej radości niż wysokobudżetowe produkcje ;)

Usunięty
Usunięty
01/05/2014 20:24

To już wiadomo, co będzie w PS Plus.
Trwa Wczytywanie