W co zagramy na Amazon Fire TV?

Małgorzata Trzyna
2014/04/03 16:45

Minecraft, The Walking Dead czy ekskluzywna produkcja Sev Zero – to tylko kilka tytułów, które zmierzają na Fire TV. Warto jednak podkreślić, że urządzenie nie jest konsolą do gier, a jego główną funkcją jest strumieniowanie treści multimedialnych.

Sev Zero to trzecioosobowa gra łącząca cechy strzelanki i tower defense, stworzona przez Amazon Game Studios. Gracze muszą budować konstrukcje w celu obrony przed inwazją obcych, a po wykonaniu zadania eliminować przeciwników na polu walki. W realizacji misji może pomóc inny gracz, łączący się za pośrednictwem aplikacji Sev Zero: Air Support, którego zadaniem jest przeprowadzanie nalotów. Gra kosztuje 6,99 dolara. Ci, którzy kupią kontroler dla Fire TV, otrzymają ją w prezencie.

Telltale zapowiedziało, że na Fire TV użytkownicy będą mogli zagrać w The Walking Dead (pierwszy sezon jest już dostępny), The Wolf Among Us czy nadchodzącą grę przygodową Game of Thrones. Nie wiadomo jednak, czy Tales From the Borderlands trafi na to urządzenie. Fani Minecrafta będą mogli zagrać w Minecraft: Pocket Edition, na graczy czeka także Asphalt 8.

GramTV przedstawia:

Amazon wykupił w tym roku studio Double Helix, twórców Killer Instinct. Firma zatrudniła również Kim Swift, która pracowała dla studia Airtight nad Quantum Conundrum oraz Clinta Hockinga (znanego jako twórca Splinter Cell: Chaos Theory, zajmował się także Far Cry 2; opuścił Ubisoft, by pracować dla LucasArts, a później – gdy studio zostało wykupione przez Disneya – znalazł zatrudnienie w firmie Valve, z którą rozstał się w grudniu 2013).

Amazon Game Studios przygotowuje "ponad tuzin gier", na Fire TV mają trafić też rozmaite produkcje Ubisoftu, EA czy Disneya. Gry dostępne na Fire TV mają kosztować przeciętnie mniej niż 2 dolary i będzie można je kupować za pośrednictwem sklepu przypominającego App Store.

Komentarze
1
oko2222
Gramowicz
03/04/2014 22:17