Informacje

Twórcy End of Nations przedstawiają swoją nową strategię, Grey Goo

4 Robert Sawicki

I jeśli tylko chcemy, możemy zacząć określać ją pieszczotliwie mianem "Szarogluta". Gra została zapowiedziana na łamach PC Gamer.

Nowa strategia Petroglyph Games, studia stanowiącego spadkobiercę legendarnego Westwood Studios, ma stawiać szczególny nacisk na rozwój naszej bazy i zarządzanie surowcami, odkładając delikatne planowanie każdego kroku naszych jednostek na dalszy plan. Jak głosi opis gry w PC Gamer, "Nie jest to gra wymagająca nauki drzewek technologicznych i sterty skrótów klawiszowych. To strategia czasu rzeczywistego, która chce jak najszybciej zejść Ci z drogi, byś mógł w spokoju skupić się na zderzeniu ze sobą wojsk".

Nie oznacza to oczywiście, że gra nie będzie wymagała od gracza szczególnej uwagi i umiejętności - każda nasza decyzja ma mieć ogromne znaczenie dla reszty rozgrywki, stąd musimy ostrożnie planować nasze decyzje.

W Grey Goo znajdziemy trzy rasy: Beta (sporych rozmiarów obcy, stawiający na ciężkie uzbrojenie i artylerię), Goo (skupiający się na technologię i rozbudowujący bazę wokół jej centralnego punktu) i ludzie.

Gry możemy spodziewać się na Steamie w drugiej połowie tego roku.

4 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
ozoqq

Na bezrybiu i rak ryba. Strategia - check, trzy rasy -check, doświadczeni twórcy - check. Może być w porządku.

Odpowiedz
G Bambusek

Może to uda im się dokończyć. :)

Odpowiedz
G czopor

> Może to uda im się dokończyć. :)
?
To studio ma jedną "nieukończoną" grę - anulowali projekt z kickstartera przez małe zainteresowanie.

Odpowiedz
G Bambusek

> To studio ma jedną "nieukończoną" grę - anulowali projekt z kickstartera przez małe zainteresowanie.
End of Nation robili, robili aż w końcu sprzedali Trion, które uznało, ze MOBA będzie lepsza a ostatecznie nawet i tego nie zrealizowano :)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?