Tech

Ponad pięć milionów sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4

Paweł Pochowski, 18.02.2014 10:30 12

Na ten moment w wyścigu konsol nowej generacji Sony dosłownie zdeklasowało swojego głównego rywala.

Ponad 5,300,000 - taką ilością sprzedanych egzemplarzy może pochwalić się Sony. A to wszystko jeszcze przed premierą na jednym z najważniejszych dla PlayStation 4 rynków, bowiem japoński debiut urządzenia zaplanowany został na 22. lutego. Co więcej, konsola fantastycznie radzi sobie także na terenie głównego konkurenta - w styczniu była najlepiej sprzedającą się konsolą nowej generacji w USA i praktycznie podwoiła swoją bazę klientów. PS4 prowadzi więc na dwóch kontynentach i szykuje się do ataku na kolejny, podczas gdy Microsoft ma problem z dostarczeniem Xboxa One choćby do połowy europejskich krajów.

Nic dziwnego, że firma jest w tyle ze sprzedażą - według danych pochodzących z końcówki stycznia Xbox One dobija powoli dopiero do trzech i pół miliona egzemplarzy. Po premierze PS4 w Japonii dysproporcja pomiędzy konsolami zapewne jeszcze się powiększy. Najbliższa szansa dla Microsoftu to premiera Titanfall, którą zaplanowano na 11. marca. Jeden z najbardziej oczekiwanych obecnie tytułów dla konsoli nowej generacji powinien pozytywnie wpłynąć na sprzedaż Xbox One.

Ciekawy fakt - w rok od swojego debiutu Wii U trafiło do 5,86 miliona użytkowników. Oznacza to, że PS4 sprzedaje się bagatela ponad cztery razy szybciej niż konsola od Nintendo.

najnowsze