Star Horizon, czyli strzelanka na szynach z absurdalną historią, pełna czarnego humoru i nawiązań do klasyków SF zadebiutuje już w marcu

Małgorzata Trzyna
2014/02/06 13:30

Nasza podróż do gwiazd rozpoczęła się wieki temu. Budowane przez wieki okręty sprawiły, że byliśmy gotowi na spotkanie Obcych. Jednak kosmos okazał się pusty. Byliśmy sami. Zagubieni i rozczarowani rozpoczęliśmy wojny między sobą. Nasze życie wypełnił konflikt. Nawet zmęczeni walką szukaliśmy nowych sposobów by doprowadzić do katastrofy. Tak powstała SI, którą stworzyliśmy na własną zgubę.

Star Horizon, czyli strzelanka na szynach z absurdalną historią, pełna czarnego humoru i nawiązań do klasyków SF zadebiutuje już w marcu

Star Horizon, uprzednio znane pod tytułem Private 404 jest dynamiczną strzelanką „na szynach”, utrzymaną w stylu cieszącej się uznaniem gry Star Fox od polskiego studia Tabasco Interactive. Głównym bohaterem jest John (numer boczny 404), pilot gwiezdnego myśliwca, przemierzający świat ogarnięty wojną między Federacją a Rebelią, której końca próżno wypatrywać. W podróży towarzyszy mu pokładowa, sztuczna inteligencja, zwana przez Johna Ellie. SI potrafi skutecznie walczyć, ale jest tak zaprogramowana, by nie zabijać ludzi – ten „przywilej” jest zarezerwowany dla ludzkich pilotów.

Gdy rozpoczyna się ofensywa Federacji na Rebelię, John zostaje zahibernowany w wyniku zbiegu okoliczności. Budzi się 1000 lat później, nie wiedząc, co wydarzyło się w trakcie bitwy. Teraz musi stanąć po jednej ze stron – Federacji, Rebelii bądź po swojej własnej.

Gra oferuje 10 zróżnicowanych, efektownych misji, walki z bossami oraz wciągającą opowieść. Gracze będą mogli dokonywać wyborów, które określą ich charakter, pozwolą opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i w ten sposób napisać własną historię.

GramTV przedstawia:

Sterowanie w Star Horizon jest proste i zostało dostosowane zarówno do urządzeń z ekranem dotykowym, jak i wymagających gamepada lub myszki. Gra zmierza na PC, Maka i Linuksa oraz na urządzenia mobilne (iOS, Android, WP8), niewykluczone, że trafi także na Wii U.

Premiera gry na urządzenia mobilne przewidywana jest na marzec, a jej cena wyniesie 3,99 dolara. Warto podkreślić, że będzie to produkcja pozbawiona In-App Purchases. Wersja na PC, Maka i Linuksa ukaże się w późniejszym terminie, a jej cena ma być niższa niż 10 dolarów.

Poniżej znajdziecie kilka tapet oraz zbiór szkiców koncepcyjnych:

Komentarze
2
zerohunter
Gramowicz
06/02/2014 14:17

Fabuła podobna do tej z Galaxy On Fire 2.

zerohunter
Gramowicz
06/02/2014 14:17

Fabuła podobna do tej z Galaxy On Fire 2.