Microsoft przejmuje prawa do marki Gears of War, nowe gry powstaną w Black Tusk Studios

Patryk Purczyński
2014/01/27 15:43
10
0

Wygląda na to, że przygoda Epic Games z Gears of War dobiegła końca. Nie oznacza to jednak końca samej serii, którą od teraz zajmować się będzie Black Tusk Studios i pewien stary znajomy GoW-a.

Microsoft przejmuje prawa do marki Gears of War, nowe gry powstaną w Black Tusk Studios

"Microsoft Studios przejęło od Epic Games prawa do marki Gears of War" - zakomunikował gigant z Redmond. Za produkcję kolejnych części odpowiedzialne będzie Black Tusk Studios, do którego dołączył Rod Fergusson, były dyrektor produkcji w Epic Games silnie związany z serią GoW.

Menedżer generalny Black Tusk Studios Hanno Lemke zapewnia, że jego ekipa będzie blisko współpracowała z dotychczasowymi twórcami serii. - Chcemy się upewnić, że użycie technologii Unreal Engine pozostanie zbieżne z wysoką jakością, jakiej od produktów spod znaku Gears of War oczekują fani - komentuje.

Phil Spencer wyraża przekonanie, że Black Tusk Studios jest niezwykle utalentowaną załogą i podoła wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest przejęcie tak popularnej serii. Hanno Lemke cieszy się z kolei, że do zespołu dołączył Rod Fergusson. Ten ostatni również nie wygląda na zmartwionego swoją nową rolą.

GramTV przedstawia:

- Jestem niezwykle podekscytowany możliwością dołączenia do Black Tusk Studios w celu nadzorowania rozwoju marki Gears of War. Wielokrotnie pracowałem nad wieloma wspaniałymi grami ze świetnymi zespołami, ale "Gearsy" wywarły na mnie największy wpływ, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Dlatego właśnie czuję się jak po powrocie do domu - wyznaje Fergusson.

Epic Games wyraża natomiast dalszą chęć współpracy z Microsoftem i wspieranie firmy poprzez licencjonowanie jej silnika Unreal Engine 4. Jak zdradza założyciel i dyrektor wykonawczy firmy Tim Sweeney, umowa pozwoli Microsoftowi w dalszymciągu rozwijać markę Gears of War, a jego załodze skupić się na własnych, nowych projektach.

Warto przypomnieć, że podczas konferencji Microsoftu na ubiegłorocznym E3 pokazano krótki zwiastun nowej produkcji Black Tusk Studios. Prezentacja nie nasuwała jednak skojarzeń z serią Gears of War.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
28/01/2014 06:56

Widzę że nie tylko mi skojarzyło się to z pewnym nieudolnym panem...

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 23:56

> Gears of War skończyło się, tak samo Gwiezdne Wojny więc nie widzę powodu> kontynuowania dalszej serii!Raczej nie widzisz powodu dlaczego miałbyś kupować kolejne części. Microsoft dobrze zna powód, dla którego chce kontynuować tę serię, bo podobnie myślących do Ciebie jest jednak dużo mniej niż tych, którzy pograliby w kolejnego GoWa. :D

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 20:23

Gears of War skończyło się, tak samo Gwiezdne Wojny więc nie widzę powodu kontynuowania dalszej serii!

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 17:43

> Wróżę: na Xone wyjdą w przeciągu 4 lat 3 nowe Gowy i każdy następny gorszy od poprzedniego.> Mam nadzieję, że się mylę. GoW to super marka, ale już czwarta część odstawała poziomem> od klasycznej trylogii. Mogliby dać jej spocząćGrałem w trylogię i trójkę przeszedłem na oparach. Nie wiem co musieliby wymyślić żebym kupił następną część. Twórcy pewnie widzą target w młodych i tych co nigdy nie grali w tą grę bo ładną grafiką do zakupu mnie nie zmuszą.

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 16:38

No na pewno nie zimą ;p Taki klimat :D

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 16:23

Powinno się ustawą znieść słowo "podekscytowany" w wypowiedziach ludzi z tej branży.

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 16:18

Tusk ? To nie może się udać :P

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 15:59

(...) Jestem niezwykle podekscytowany (...)Wszyscy w m$ są zawsze niezwykle podekscytowani...

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 15:53

black tusk hehe

Usunięty
Usunięty
27/01/2014 15:52

Wróżę: na Xone wyjdą w przeciągu 4 lat 3 nowe Gowy i każdy następny gorszy od poprzedniego.Mam nadzieję, że się mylę. GoW to super marka, ale już czwarta część odstawała poziomem od klasycznej trylogii. Mogliby dać jej spocząć