News

Producent serii Train Simulator zmienia nazwę przez zainteresowanie innymi typami symulacji

Robert Sawicki, 10.12.2013 18:28 3

Z dniem dzisiejszym Rail Simulator przestaje oficjalnie istnieć, a samo studio odpowiedzialne za Train Simulator 2014 znane teraz będzie jako Dovetail Games.

W informacji prasowej, rozesłanej do wielu redakcji serwisów traktujących o tematyce gier komputerowych, szef studia Paul Jackson poinformował o zmianie nazwy ekipy z Rail Simulator na Dovetail Games.

Decyzja została uzasadniona chęcią rozwoju na tereny inne niż tylko symulatory pociągów, co ostatecznie wiązało się z koniecznością zmianą nazwy. Informacja mówiła także o filozofii firmy, która obraca się wokół tworzeniu "spokojnych" gier, w które zagrać mógłby "każdy członek rodziny". Sama seria Train Simulator pozostanie jak najbardziej żywa, a jedyną zmianą będzie dodanie kolejnej, jeszcze niezapowiedzianej marki od Dovetail Games.

Co do części o grach przeznaczonych dla każdego członka rodziny - nie jestem pewien, czy każdy z naszych dziadków był kiedykolwiek w pełni gotowy na gry traktujące o pociągach. Spójrzcie tylko na przykład innego tytułu, będącego symulacją maszynisty.

najnowsze