Gran Turismo 6 otrzyma specjalną zawartość poświęconą Ayrtonie Senna

Paweł Pochowski
2013/10/25 10:30

Ponadto w Brazylii pojawi się specjalny bundle PlayStation 3 poświęcony temu kierowcy.

Gran Turismo 6 otrzyma specjalną zawartość poświęconą Ayrtonie Senna

O tym, że Sony podpisało długoterminową umowę współpracy z instytutem Arytona Senny poinformowano wczoraj podczas Brazil Game Show 2013, o czym donosi PlayStation Blog. Ogłosił to sam Kazunori Yamauchi, a na scenie obecna była także przedstawicielka organizacji - Viviane Senna, siostra tragicznie zmarłego kierowcy, która zajmuje się prowadzeniem fundacji jego imienia.

Na mocy podpisanej umowy Gran Turismo 6 otrzyma cyfrowe dodatki, które pozwolą na lepsze poznanie kariery i korzeni brazylijskiego kierowcy. Niestety nie ujawniono większej ilości szczegółów na ten temat. Pewnie poznamy je dopiero później. Ponadto Sony poinformowało, że w brazylijskich sklepach wyląduje specjalna wersja PlayStation 3 - zestaw nazwany właśnie imieniem Ayrtona Senny, z jego zdjęciem i autografem na opakowaniu. W jego skład wejdzie także gra Gran Turismo 6 wraz z 25 dodatkowymi, sportowymi samochodami i milionem wirtualnej waluty.

GramTV przedstawia:

Co jednak ważniejsze, porozumienie zakłada, że pewien procent ze światowej sprzedaży Gran Turismo 6 zostanie przeznaczony właśnie na działalność charytatywną instytutu Ayrtona Senny. Nic dziwnego, jak bowiem przyznał twórca serii - Kazunori Yamauchi - Senna jest jego "największym bohaterem, bez którego ta gra pewnie nigdy by nie powstała". Instytut Arytona Senny to potężna organizacja, wspierająca 25 procent szkół w Brazylii. Senna jeszcze za życia był bardzo mocno zaangażowany w działalność charytatywną, najlepszym sposobem na uczczenie jego imienia jest właśnie kontynuowanie jego dzieła. Do tej pory instytut Arytona Senny wyszkolił 750 tysięcy nauczycieli i wsparł swoją pomocą ponad 17 milionów dzieci. Viviane natomiast została umieszczona na dziewiątym miejscu w przygotowanym przez Forbes zestawieniu 10 najbardziej wpływowych kobiet w Brazylii.

Komentarze
5
marcin-malysza
Gramowicz
25/10/2013 14:30
Dnia 25.10.2013 o 12:24, Phobos_s napisał:

> Z tego co widać, ten zestaw ma wylądować tylko w Brazylii. No właśnie też widzę, że część portali podaje informacje, że będzie w Brazylii i pozostałych krajach Ameryki Łacińskiej. Dlatego właśnie napisałem "o ile będzie dostępny". Mogliby wydać ten pakiet w Europie...

Mogli by, na pewno wielu freaków GT<jak mój brat> by to kupiło. Nam pozostaje czekać na owe DLC które z czasem wylądują zapewne na jednym krążku z grą<tak jak w academy edytion V>.

Dared00
Gramowicz
25/10/2013 13:48

O matko, ale się nazbierało:"Ayrtonie Senna" - "Ayrtonowi Sennie""Arytona" (kilka razy) - "Ayrtona"

Phobos_s
Gramowicz
25/10/2013 12:24
Dnia 25.10.2013 o 12:12, marcin-malysza napisał:

Z tego co widać, ten zestaw ma wylądować tylko w Brazylii.

No właśnie też widzę, że część portali podaje informacje, że będzie w Brazylii i pozostałych krajach Ameryki Łacińskiej.Dlatego właśnie napisałem "o ile będzie dostępny".Mogliby wydać ten pakiet w Europie...

marcin-malysza
Gramowicz
25/10/2013 12:12
Dnia 25.10.2013 o 11:01, Phobos_s napisał:

Ha... to może być ten pakiet PS3, który w końcu zakupię... O ile będzie dostępny w Polsce.

Z tego co widać, ten zestaw ma wylądować tylko w Brazylii.

Phobos_s
Gramowicz
25/10/2013 11:01

Ha... to może być ten pakiet PS3, który w końcu zakupię...O ile będzie dostępny w Polsce.