Felieton

Nowa funkcja w League of Legends pozwoli wybrać rolę jeszcze przed rozpoczęciem wyszukiwania sesji

Małgorzata Trzyna, 16 października 2013 12:30 27

Firma Riot Games zapowiedziała, że zamierza wprowadzić w League of Legends funkcję Team Builder, pozwalającą graczom wybierać czempionów i role, jakie chcą pełnić, zanim jeszcze dołączą do jakiejkolwiek sesji.

Wiadomość tę przekazał Jeffrey Lin za pośrednictwem forum Riot. Dzięki Team Builderowi gracze będą mogli dołączać do takich drużyn, które najlepiej spełniają ich oczekiwania, a dyskusje przed rozpoczęciem rozgrywki, kto będzie pełnił daną rolę i jaką postacią zagra, w znacznej mierze przestaną być potrzebne. Podczas wyszukiwania zostaną wzięte pod uwagę również inne czynniki, np. czy ktoś zdążył już poznać możliwości danego czempiona, czy też dopiero uczy się nim grać.

Lin wyjaśnił, że w idealnej sytuacji wszyscy gracze biorący udział w starciu mogliby pełnić taką rolę, w jakiej czują się najlepiej. Aktualnie system wyszukiwania łączy ze sobą ludzi posiadających podobne doświadczenie, ale nie uwzględnia, co każdy z nich chciałby robić w najbliższym meczu. Jeśli kilka osób chce robić to samo, czasem trudno dojść do porozumienia.

Nowa funkcja nie zastąpi standardowych kolejek (a przynajmniej nie od razu) i będzie dostępna jako osobna opcja. Team Builder wkrótce zawita na testowych serwerach.

343 Industries, Riot Games i UCF z akcją dla niepełnosprawnych dzieciaków - te protezy zachwycają
League of Legends w przyszłym roku już bez wsparcia dla Windows XP i Vista
LOL - COO Riot Games pierdział na pracowników - jest na przymusowym zwolnieniu
PUBG i Fortnite na celowniku Chińskiej Komisji Etyki
najnowsze