Kontroler Valve w akcji: napatrzmy się jak na padzie gra się w Portala 2 i ... Civilization V

Robert Sawicki
2013/10/11 21:26

Okej, tego ostatniego się nie spodziewałem - nawet jeśli wygląda minimalnie koślawo w porównaniu z graniem przy użyciu klawiatury i myszki, to i tak jest zaskakująco dobrze.

Jeff Bellinghausen, inżynier pracujący m.in. nad kontrolerem Steama, postanowił pokazać nam jak wygląda prototyp (bo ekranu dotykowego na środku urządzenia wciąż nie ma) w akcji.

Ogrywane tytuły to piąta Cywilizacja, Portal 2, Counter-Strike: GO i Papers, Please. I jasne, można się kłócić, że myszka "wciąż górą", że pro gracze dalej mają niesamowitą przewagę ze swoim Razerem za 300 złotych, ale nie zmienia to faktu, że siedząc na kanapie nie musimy być już zauważalnie gorsi od zwykłego, szarego gracza, który wyklął pady na rzecz myszki.

GramTV przedstawia:

Rozdzielczość trackpadów ma być zbliżona do tej znanej z myszek, także jeśli wprawimy się lepiej niż Jeff, to może i gracze nie będą się z nas tak mocno śmiać na którymś z serwerów w CS: GO, na którym przyjdzie nam grać z kontrolerem Valve w dłoniach.

O Steam Machines pisaliśmy już parę razy, także możecie nadrobić ewentualne zaległości.

Komentarze
53
Usunięty
Usunięty
22/10/2013 12:10
Dnia 22.10.2013 o 11:41, Dared00 napisał:

> > hmm pad jak każdy inny wiec nawet nie chce oglądać filmu. > Szkoda, ze myslec tez ci sie najwyrazniej nie chce. O ironio. Wykopywać tygodniowy wątek tylko po to, żeby kogoś obrazić. Inteligentne.

O ironio. Brak myslenia v2.0.Nie wykopywalem watka ABY kogos obrazic. Wykopalem watek bo go nie czytalem. Przy okazji czytalem komentarze i odpowiedzialem. Durne komentarze jak ten, na ktory odpowiedzialem to magnes na szpile (Zasluzone).Popisales sie inteligencja. Naprawde. W koncu latwiej zalozyc najwygodniejsza dla siebie wersje, ktora jest Ci na reke niz pomyslec chociaz przez ulamek sekundy logicznie.Gratki.PS bardzo inteligentne "wykopac tygodniowy news by odpowiedziec na koment o komencie" Brawo. To jest prawdziwa ironia.

Usunięty
Usunięty
22/10/2013 12:06

Naprawdę wyglada na to że da się tym sensownie sterować w Cywilizacji... Do szybkich gier pewnie się nie sprawdzi, ale do cywki zdaje się nawet sensowny.

Dared00
Gramowicz
22/10/2013 11:41
Dnia 22.10.2013 o 11:40, Killyox napisał:

> hmm pad jak każdy inny wiec nawet nie chce oglądać filmu. Szkoda, ze myslec tez ci sie najwyrazniej nie chce.

O ironio. Wykopywać tygodniowy wątek tylko po to, żeby kogoś obrazić. Inteligentne.
Trwa Wczytywanie