Wspólna zabawa posiadaczy PC i Xboksów One? Spencer "nie może być źródłem przecieków"

Piotr Bajda
2013/10/09 14:24

Podobna architektura, moc chmury, wsparcie Windowsa 8. Komputery osobiste i Xbox One mają ze sobą wiele wspólnego. Pole do popisu daje ponadto posłanie na emeryturę usługi Games for Windows Live. Czy z czasem dwie platformy połączy jeszcze więcej?

Wspólna zabawa posiadaczy PC i Xboksów One? Spencer

O potencjalną funkcję cross-play między PC a Xboksem One spytał Phila Spencera dziennikarz portalu AusGamer. W odpowiedzi usłyszał:

Nie mogę być źródłem przecieków (uśmieszek). Ale myślę, że to ma sens. Oczywiście są pewne różnice wokół sterowania na konsolach i Windowsie... jeśli cofniemy się do Shadowrun na Xboksa 360 - przy którym pracowałem - posiadacze PC i Xboksów 360 bawili się w tej grze razem. Nie odnieśliśmy wielkiego sukcesu, ale dużo się nauczyliśmy.

GramTV przedstawia:

Wcześniej w tym roku wydaliśmy Skulls of Shogun, grę która tego samego dnia trafiła na trzy platformy. Mogłeś zacząć grać na jednej platformie, zapisać postępy w chmurze i potem grać dalej na dowolny ekranie. Jest też Halo: Spartan Ops, które jest zupełnie inną grą, ale ma powiązania z Halo 4.

Połączony ekosystem różnych urządzeń to - myślę - kierunek, w którym zmierza przyszłość gier. Nie musisz tego robić jako producent, ale masz taką opcję. Myślę, że system pokroju Xbox Live z wszystkimi ekranami i możliwością sprawdzenia, gdzie ktoś jest, jakich ma przyjaciół, ile ma osiągnięć i jak radzi sobie w grze jest w tej kwestii kluczowy.

Microsoft zdecydowanie coś knuje. I Xbox Live, mityczna chmura oraz tworzenie zbitek wyrazów z "cross" są ważnymi składowymi tego planu. Pozostaje jedynie poczekać na odsłonienie kart.

Komentarze
22
Usunięty
Usunięty
09/10/2013 16:50
Dnia 09.10.2013 o 16:35, zdenek117 napisał:

No właśnie. Nawet autocelowanie nie zastąpi myszki.

Zagraj sobie w UT 2004, tam to jest autocelowanie :D

Usunięty
Usunięty
09/10/2013 16:50
Dnia 09.10.2013 o 16:35, zdenek117 napisał:

No właśnie. Nawet autocelowanie nie zastąpi myszki.

Zagraj sobie w UT 2004, tam to jest autocelowanie :D

Usunięty
Usunięty
09/10/2013 16:35

No właśnie. Nawet autocelowanie nie zastąpi myszki.A co rozgrywek międzyplatformowych. Na początku cieszyłem się, że War Thunder będzie wspólne dla PC i PS4, bo zawsze to więcej graczy, dłuższa żywotność gry. Ale potem to się zmieniło. Na PCtach są mody, jak choćby takie jak do World of Tanks, pokazujące miejsca warte trafienia. W samolotach to nie zadziała, ale przecież z czasem pojawią się czołgi w War Thunder.
Trwa Wczytywanie