Zwolnienia w Red 5 Studios. Wyleciała jedna dziesiąta załogi

Paweł Pochowski
2013/09/17 17:40
2
0

Aż dziesięć procent pracowników studia Red 5, twórców Firefall, musi pożegnać się ze swoją pracą w związku z restrukturyzacją w jej szeregach.

Zwolnienia w Red 5 Studios. Wyleciała jedna dziesiąta załogi

Powodem jest restrukturyzacja firmy oraz zmiany w formule gry F2P Firefall - pisaliśmy o niej wczoraj, w kontekście wycofania z gry słabo przyjętego przez graczy trybu PvP. Wygląda na to, że gdy proces tworzenia dobiegł końca, twórcy muszą teraz skupić się na wspieraniu i ulepszeniu produkcji, stąd też zmienione oczekiwania względem załogi.

- Firefall dojrzewa, a my musimy zmienić priorytety oraz strategię produkcyjną, by skupić się uproszczeniu działalności oraz wsparcia produktu - powiedział Mark Kern, CEO oraz założyciel Red 5 Studios. Najwięcej osób opuściło szeregi Stage 5 TV - należącego do firmy kanału skupionego wokół tematyki gier i rozrywki. Mark dodał także, że proces produkcji Firefall nie zostanie w żaden sposób naruszony przez restrukturyzację, a obiecany na końcówkę tego miesiąca ważny patch wyjdzie zgodnie z planem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
18/09/2013 08:44

No tak... Kryzys, wszędzie kryzys poza naszą zieloną wyspą;) Niech przeniosą się do nas:) To nie będą mieć problemów:P

Usunięty
Usunięty
17/09/2013 19:16

Ja osobiście bardzo nie lubiłem PvP w Firefall. Brak jakiejkolwiek możliwości dopasowywania umiejętności pod nasz własny styl rozgrywki był totalną klapą.Skutki jak widać są drastyczne i jest to najlepszy dowód na to, że nie idzie się na skróty związane z balansem między klasami. Trzeba zrobić to solidnie, a nie blokować graczom możliwości dostosowywania klas do ich potrzeb.Do tego latanie podczas PvP nie specjalnie do mnie przemawia. Po prostu dla mnie nie ma frajdy w usiłowaniu trafienia latającego jak szalony, celu. Może jednym się podobać, jednym nie, ale jak widać tych drugich było znacznie więcej.