Sprzedaż Company of Heroes 2 w Rosji wstrzymana. "Gracze uznali wiele epizodów za niedopuszczalne"

Mateusz Stanisławski
2013/08/05 21:25

Według części graczy zza naszej wschodniej granicy Company of Heroes 2 przedstawia wojska Związku Radzieckiego w złym świetle. Lokalny wydawca wstrzymuje sprzedaż gry, a SEGA i Relic Entertainment zamierzają bardzo poważnie podejść do problemu.

Sprzedaż Company of Heroes 2 w Rosji wstrzymana.

„Z uwagi na apele graczy, zdaniem których bardzo dużo epizodów tytułu jest nie do zaakceptowania, 26 lipca tego roku postanowiono wstrzymać sprzedaż Company of Heroes 2 na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz krajów wchodzących w skład Wspólnoty Niepodległych Państw.” – czytamy w oświadczeniu firmy 1C-SoftClub.

Kontrowersyjne treści dotyczą między innymi scen, w których oficerowie strzelają w plecy uciekającym z pola bitwy żołnierzom. W wystosowanej przez oburzonych graczy petycji z prośbą o usunięcie produkcji z platformy Steam czytamy, że celem akcji jest między innymi „ochrona młodych ludzi przed propagandą”. Organizatorzy inicjatywy – wśród których są osoby odpowiedzialne za masowe obniżanie oceny gry na Metacritic – zebrali już ponad 17 tys. podpisów.

GramTV przedstawia:

SEGA i Relic Entertainment są świadomi krytyki dotyczącej treści zawartych w Company of Heroes 2 i historycznego kontekstu gry z perspektywy rosyjskiego odbiorcy. Na tę chwilę nie możemy podać jakiegokolwiek komentarza, ale pochylamy się nad problemem z należytą powagą i badamy wszystkie z nim związane kwestie z naszymi partnerami.” – czytamy w oświadczeniu światowego wydawcy.

Komentarze
75
Usunięty
Usunięty
01/01/2014 03:27

Gratuluje - jesteś pierwszym zbanowanym użytkownikiem na forum gram.pl w 2014 roku.

Usunięty
Usunięty
31/12/2013 18:41

> rozumiem, że z podobnym zapałem podchodzisz do promocji "historii pozytywnej" (aka "polityki> historycznej") w polskich podręcznikach, gdzie ukraińcy powinni być nam wdzięczni za> przymusową polonizację oraz gloryfikuje żałosne kreatury jak generał Sikorski (starczy> poczytać jak otrzymał stanowisko - w zasadzie został nam narzucony przez francję i anglię,> gdyż polacy wybrali kogo innego - oraz jaką był polityczną oraz osobistą małostkową miernotą,> którą gdyby nie katastrofa powinno się postawić przed sądem. Na marginesie zabawne,jak> podobne jest to innej, znacznie bliższej katastrofy, którą również usiłuje się obwinić> rosjan. Taka ciekawostka, sikorski pojechał na ten bliski wschód z którego już nie wrócił> by opieprzyć andersa i spróbowac podlizać się żołnierzom, którzy go nie lubili i którym> nie ufał). Doprawdy zawsze bawi mnie słuchanie, że są za mało patriotyczne.> Wszyscy kłamią i nikt nie lubi jak im się pewne rzeczy wytyka.>> i nie martwiłbym się, relic zmiany raczej wprowadzi. Rosyjski rynek jest duzy, a pieniądze> rzecz święta w tym biznesieNo cóż chłptasiu dziadunio komuch ociec pezepeerowiec acz kicz ich diabeł po prostu czerwone pajaki to tobie dziecino móżdżek wyprali

Usunięty
Usunięty
07/08/2013 11:46

Zdołałem przeczytać tylko kilka komentarzy. Myślę że to wydarzenie to nie jest szok dla ludzi interesujących się historią i polityką. W każdym kraju obowiązuje jedyna słuszna historia, u nas niestety też. We Francji nie uczą o krwawym tłumieniu powstania w Wandei gdzie ultrakatolickich powstańców wymordowano jednego po drugim, a przy okazji ich żony i dzieci. W Anglii nie uczą, że 10% zestrzelonych samolotów Luftwaffe spadło z ręki polskich pilotów. W Niemczech uczą, że winę za wojnę ponoszą jacyś tam hitlerowcy, którzy przylecieli z marsa, a już nie daj boże powiedzieć że Hitlera wybrał naród niemiecki w demokratycznych wyborach przy poparciu ponad 90% (bez oszustw). W Rosji to już w ogóle piszą scenariusze nie z tej ziemi, a twórcy tej gry chcąc zarobić muszą im przyklasnąć. I tak dla mnie to szok, że w początkowej wersji gry były tak odważne sceny, których Wielki Brat baaardzo nie toleruje.
Trwa Wczytywanie