Felieton

Tylko trzy dni na uratowanie całego Nowego Jorku w Code Red - polskiej grze przygodowej

Paweł Pochowski, 16 lipca 2013 17:10 4

Brutalną rzeczywistość i brak tematów tabu obiecują twórcy zintegrowanej z facebookiem, polskiej gry przygodowej Code Red

Code Red to polska, niezależna gra przygodowa tworzona z myślą o Facebooku, która wcześniej powstawała pod roboczym tytułem Unthinkable. Twórcy - Agile4Software - nazywają ją "jedyną taką" grą przygodową na FB i wiele wskazuje na to, że się nie mylą - trudno szukać tak zaawansowanego projektu wśród przygodówkowych gier dedykowanych portalom społecznym.

W Code Red wcielmy się w Agentkę FBI Sarah Young, która kierując komórką do spraw terroryzmu stara się schwytać groźnego terrorystę i dowiedzieć się, w którym miejscu Nowego Jorku podłożył on dwa nuklearne ładunki wybuchowe. Od podjętych przez nas decyzji zależeć będzie życie i śmierć milionów ludzi, ale także i pojedynczych osób. Gra skończyć może się na trzy, zupełnie różne sposoby, a twórcy nie boją się odważnych tematów. Chwalą sobie, że w ich produkcji nie będzie tabu - i to zarówno językowego, jak i seksualnego. W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami śledztwa Sarah będzie miała okazję nawiązać romans z jedną z dwóch osób - jedną z nich będzie kobieta, a drugą natomiast z brutalny i okrutny specjalista od przesłuchań. Świat Code Red ma być mroczny, ale rzeczywisty - żadnego owijania w bawełnę czy kolorowania faktów. Wiele podejmowanych przez nas decyzji dotyczyć będzie wybrania mniejszego lub większego zła. W grze ogromne znaczenie odegra upływający czas, a część zagadek rozwiązywać będziemy przy pomocy minigierek, takich jak ukryte obiekty, puzzle, czy dwuwymiarowe pościgi.

Aktualnie produkcja ukończona jest w 70 proc. Twórcy obiecują, że pomimo napiętych terminów i braku zewnętrznego wydawcy uda im się uporać z nawałem pracy i wydadzą Code Red tegorocznej jesieni. Projekt udostępniony ma być całkowicie za darmo. Integracja z Facebookiem umożliwi nam współpracę z naszymi znajomymi.

Więcej informacji, w tym opisy poszczególnych osób oraz głównych zagadnień dotyczących rozgrywki, znajdziecie na oficjalnej stronie gry, a także jej facebookowym profilu, który twórcy aż do samej premiery mają zamiar regularnie aktualizować o nowe materiały.

Morderca zawsze dzwoni dwa razy - recenzja The Works of Mercy
Przyspieszony kurs dojrzewania, czyli wrażenia z pierwszego epizodu Life is Strange 2
Cztery gwiazdki Michelin, czyli recenzja Forza Horizon 4
Gdzie ten Battlefield, czyli wrażenia z bety BFV
najnowsze