Informacje

Trwa zbiórka na MotorGun, nową grę twórców Interstate ‘76

3

Pojedynki szybkich, opancerzonych i wyposażonych w karabiny samochodów w postapokaliptycznej scenerii - kto jest "za" już może się cieszyć, ruszyła zbiórka na MotorGun

Trwa zbiórka na MotorGun, nową grę twórców Interstate ‘76 - obrazek 1
Jeśli za stworzenie gry bierze się ekipa ludzi mających na swoim koncie m.in. Interstate ‘76, Interstate ‘82, Return to Castle Wolfenstein, Battlezone oraz Twisted Metal - wiedz, że coś się dzieje. Za MotorGun, na którego właśnie ruszyła kickstarterowa zbiórka, stoi świetny zespół. W procesie produkcji biorą udział m.in. David Jaffe (Twisted Metal, ojciec serii God of War), Maxx Kaufman (dyrektor artystyczny Return to Castle Wolfenstein oraz jeden z twórców Kingpin: Life of Crime), Mike Arkin (producent ponad 150 różnych gier, w tym Die Hard Trilogy i Battlezone), a także Rafael Paiz (starszy programista przy The Matrix: Path of Neo). Ale to nie głośne nazwiska są tym, co najbardziej przyciąga do tej gry. To powrót do szalonej, samochodowej rozwałki w Mad-Maksowym stylu, którego nie widzieliśmy już dawno na ekranach naszych pecetów.

Rozgrywka w MotorGun (wcześniej nazywanego Autoduel) toczy się na postapokaliptycznej, zniszczonej przez Szarą Maź oraz globalne ocieplenie Ziemi, która w ogóle nie przypomina już planety z przeszłości. Rządzą nią teraz gangi oraz prawo pięści. Gracz dołącza do jednej z trzech frakcji, by walczyć o przeżycie. Zabawa toczy się wokół sieciowych, samochodowych pojedynków z wykorzystaniem ogromnych karabinów, wyrzutni rakiet, mini-gunów czy niespodziewanie zostawianych plam oleju. Samochody mają być poddawane wielu modyfikacjom i tylko od gracza zależeć będzie efekt końcowy. Walki toczyć mają się zarówno na rozległych terenach pustynnych, jak i w ciasnych miastach.

Trwa zbiórka na MotorGun, nową grę twórców Interstate ‘76 - obrazek 2
Trwa zbiórka na MotorGun, nową grę twórców Interstate ‘76 - obrazek 3
Trwa zbiórka na MotorGun, nową grę twórców Interstate ‘76 - obrazek 4

Zbiórka dopiero wystartowała i potrwa przez najbliższy miesiąc. Do sfinansowania MotorGun potrzeba 650 tysięcy dolarów.

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G LESZ3u

Mnie nie przekonali.

Odpowiedz
Corporal

650 tys dolarów?! Hahaha ludzie to mają jednak kasę, ciekawe czy i tym razem wyjdzie. Battlezone i Kingpin to były dobre gry. Interstate 82 mnie nie pochłonął, motorgun pewnie też tego nie zrobi :)

Odpowiedz
G sirufok

Interstate w dawnych czasach pochłonął mnie na amen. Razem z kolegami zagrywaliśmy się w niego godzinami. Przydałaby się jakaś porządna gra w tym stylu i mam nadzieję, że ten projekt będzie udany.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?