Felieton

Traveller's Tales i Warner Bros. zapowiadają LEGO Movie Videogame

Mateusz Stanisławski, 16 lipca 2013 17:27 6

LEGO Movie Videogame kolejnym reprezentantem serii popularnych gier zręcznościowych. Tytuł, przygotowywany z myślą także o konsolach następnej generacji, będzie bazował na fabule filmu The LEGO Movie, który trafi do kin w przyszłym roku.

W LEGO Movie Videogame gracze wcielą się w Emmeta. Ludzik przypadkowo został uznany za jedynego przedstawiciela klockowego świata, który może pokonać złego tyrana. W ramach głównej przygody spotkamy ponad 90 bohaterów i trafimy do 15 lokacji. „Gracze będą mogli kolekcjonować instruktażowe materiały LEGO i dzięki nim przygotowywać specjalne zestawy konstrukcyjne, a także wykorzystać ogromną moc Master Builders, by budować niezwykłe obiekty.” – czytamy w opisie produkcji.

Jak to bywa w przypadku gier z serii LEGO, lista docelowych platform sprzętowych jest naprawdę długa – gra zawita na pecetach, mniejszych konsolkach Vita i 3DS, a także PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksach 360, Xboksach One i w końcu Wii U. Premiera produkcji jest zaplanowana na 2014 rok (mniej więcej w okolicy debiutu The LEGO Movie, który powinien się odbyć w lutym przyszłego roku). Poniżej pierwsza porcja screenów promujących tytuł.

Sins of a Solar Empire: Rebellion – DLC Minor Factions z datą premiery
Nadchodzi Schizm 3: Nemezis - czarująca gra przygodowa z łamigłówkami
Conan Unconquered – zapowiedziano RTS-a w uniwersum barbarzyńcy z Cymerii
Mortal Kombat 11 na pierwszych screenach. Gra ma "nieskończone możliwości personalizacji bohaterów"
najnowsze