News

Nintendo testowało inne gry z serii Legend of Zelda na Wii U, lecz wybór padł na Wind Wakera

Piotr Bajda, 04.07.2013 19:30 3

Dlaczego Skyward Sword i Twilight Princess odpadły w przedbiegach, a Wind Waker oczarował twórców?

Tłumaczy producent remake'u Eiji Aonuma:

Próbowaliśmy konwertować inne gry na Wii U. Zrobiliśmy to ze Skyward Sword i Twilight Princess. Efekt był, hmm, to realistyczne reprezentacje świata Zeldy, więc nie zaskoczyło nas to, co zobaczyliśmy. Ale gdy przenieśliśmy Wind Wakera do HD byliśmy zaskoczeni jak świetnie wyglądał.

Możemy odtworzyć pełnię obcowania z Wind Wakerem na Wii U. Nie chodzi tylko o grafikę, ale też o GamePada i masę innych plusów, które odkrywamy przy konwersji na Wii U.

Ale z początku nie wszyscy w Nintendo podchodzili do pomysłu z entuzjazmem.

Gdy sugerowałem ruszenie naprzód z Wind Wakerem HD, wewnątrz firmy był duży sprzeciw. Ludzie mówili "Och, ten Link. Ludzie nie lubili tego Linka." Dopiero po rozmowie z naszymi kolegami z USA okazało się, że to nieprawda. Ludzie nie reagowali już negatywnie na tego młodszego Linka.

Absolutnie bajeczna Legend of Zelda: Wind Waker HD ukaże się na Wii U w październiku tego roku. Co paradoksalnie martwi mnie niezmiernie, bo nie mam w planach zakupu konsoli Ninny. Gdy jednak patrzę na takie jak ten zwiastuny...

...zaczynam mięknąć i uzasadniać wydatek przed samym sobą. Na razie zwycięża rozsądek, ale nie wiem przez jak długo jeszcze.

najnowsze