Blokada regionalna to nie kwestia "biznesowego ego" - Iwata tłumaczy politykę Nintendo

Piotr Bajda
2013/07/04 09:00

Niestety łumaczy w sposób, z którego nie wynika w zasadzie nic.

Blokada regionalna to nie kwestia

Fani Ninny zmajstrowali petycję, w której proszą o rezygnację z blokady regionalnej w WiiU i 3DS-ie. Zebrano już 16 tysięcy podpisów, co najwyraźniej jest wystarczającą liczbą, by zmusić do wyjaśnień szefa koncernu.

Z pewnej perspektywy (blokada regionalna) może wydawać się restrykcją. Mamy jednak nadzieję, że ludzie doceniają fakt, że sprzedajemy produkty na całym świecie. - mówi Satoru Iwata.

Na świecie jest wiele regionów, a każdy z nich ma swoje normy kulturowe, regulacje prawne oraz kategorie wiekowe. W każdym regionie musimy zrobić szereg rzeczy, które stają naprzeciw idei, że gracze dookoła świata pragną swobody grania w cokolwiek zechcą.

Liczę, że gracze zrozumieją, że branża nie robi tego przez biznesowe ego. Są ku temu powody.

GramTV przedstawia:

Lecz konkretnych Iwata nam nie poda. Szkoda.

W obecnej generacji Sony i Microsoft zostawili wydawcom wolną rękę w kwestii blokad regionalnych. Jest taka możliwość, ale nikt jej nie forsuje. Na PlayStation 3 restrykcji doczekała się tylko jedna gra - Persona 4 Arena.

Co do generacji następnej. Pierwotnie Xbox One miał korzystać z blokady regionalnej, ale nagła zmiana polityki Microsoftu zniosła i to obostrzenie. PlayStation 4 natomiast od początku jest skamieniałego rozwiązania pozbawione.

Komentarze
13
Argael
Gramowicz
04/07/2013 16:39

> > Zawsze można sprowadzić zza granicy :).> Drugą konsolę? To może jeszcze trzecią z USA, żeby było do kompletu? -_-Może właśnie na to liczy Nintendo, hehe ;)A tak na poważnie, to wkurza mnie ta polityka Nintendo, bo też nie mam zamiaru kupować dwóch 3DSów i WiiU, a grać w tłumaczone na angielski gry japońskie tym bardziej nie zamierzam. Stary DS nie miał blokady i jakoś to nikomu nie przeszkadzało.

Kafar
Gramowicz
04/07/2013 15:41
Dnia 04.07.2013 o 10:33, bocian79 napisał:

> Nintendo w PL jest martwe więc w sumie mi to zwisa. Swojego 3DS''a nie uruchomiłem od > 3 lat już. Brzmi sensownie, ale 3DS miał premierę w Europie 25 marca 2011...

Przepraszam błąd się wkradł, nie chodziło o 3DS tylko DS Lite :D

Usunięty
Usunięty
04/07/2013 15:04
Dnia 04.07.2013 o 14:46, Kadaj napisał:

> Zawsze można sprowadzić zza granicy :). Drugą konsolę? To może jeszcze trzecią z USA, żeby było do kompletu? -_-

Ehh, ja tylko rzuciłem propozycje, cihillout.
Trwa Wczytywanie