Informacje

Rozpoczyna się druga faza otwartej bety Path of Exile

1 Małgorzata Trzyna

Grinding Gear Games ogłosiło, że wraz z wprowadzeniem kolejnego patcha – 0.11.0 – w grze pojawią się nowe ligi, wyzwania, nowe przedmioty i zmiany w balansie dotyczące przede wszystkim obrażeń zadawanych przez potwory i punkty życia postaci.

Rozpoczyna się druga faza otwartej bety Path of Exile - obrazek 1
Path of Exile

Ligi Anarchy i Onslaught, dostępne tylko przez 4 miesiące (poczynając od 7 czerwca), będą charakteryzować się czymś innym niż Standard i Hardcore. Niektóre przedmioty będą dostępne tylko dla nich, ale jednocześnie zostanie zablokowany dostęp do innych, unikatowych elementów. W lidze Anarchy będzie można spotkać silnych, komputerowych przeciwników, używających takich umiejętności i wyposażenia, jak gracze, a jeśli uda się ich pokonać, wypadnie z nich wiele cennych przedmiotów. Z kolei Onslaught to jeszcze trudniejsza wersja Hardcore, w której potwory poruszają się i atakują szybciej. Po 4 miesiącach wszystkie postacie zostaną przeniesione do trybów Standard i Hardcore.

Specjalnie dla nowych lig zaprojektowano osiem wyzwań, których wykonanie będzie wymagało sporego wysiłku, niemniej twórcy wierzą, że wiele osób podoła temu zadaniu. Na tych, którzy wykonają wszystkie wyzwania, czeka unikatowy t-shirt.

Zmianie ulegnie także balans w grze. Potwory będą zadawać mniejsze obrażenia, ale pasywne umiejętności również staną się słabsze. Od teraz punkty życia postaci będą mieć mniejsze znaczenie niż poprzednio. W związku ze zmianami gracze będą mogli zresetować wszystkie punkty wydane na pasywne umiejętności.

W grze pojawi się także nowa waluta, Eternal Orb. Będzie to rzadki przedmiot, ale bardzo przydatny w systemie craftowania – pozwalający np. cofać zmiany, gdyby coś poszło nie tak, jak trzeba.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony pathofexile.com, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje na temat zmian w rozgrywce, oraz pełną listę zmian wprowadzonych przez patch 0.11.0.

Najnowsze
Lubisz nas?