Informacje

Techland i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na Noc Muzeów z Dead Island Riptide

1 Małgorzata Trzyna

18 maja 2013 w Warszawskiej Szkole Filmowej pod patronatem Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy zapanuje epidemia zombie. Na tę niezwykłą Noc Muzeów zaproszeni są wszyscy fani wędrujących nieumarłych i gier komputerowych.

Techland i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na Noc Muzeów z Dead Island Riptide - obrazek 1

- Razem z firmą Techland, partnerem naszego nowo powstającego kierunku „Reżyseria i Produkcja Gier Wideo” przygotowujemy dla uczestników Nocy Muzeów 2013 niezwykłe wydarzenie – powiedział Maciej Ślesicki, założyciel Warszawskiej Szkoły Filmowej. - Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby poznać od podszewki, jak powstawała znana na całym świecie gra komputerowa, a także ciekawa sposobność by sprawdzić na własnej skórze jak tworzy się wirtualny świat ówczesnej popkultury, w którym gry, a ostatnio w szczególności zombie, odgrywają ogromną rolę.

Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali następujące atrakcje:

  • Prezentację pt. Jak powstawało Dead Island Riptide? Od pomysłu po międzynarodowy sukces marki, którą poprowadzi producent gry, Jacek Brzeziński. Jest ona skierowana nie tylko do fanów, ale też do osób, które planują zająć się w przyszłości tworzeniem gier. Prezentacja rozpocznie się o 21:00;
  • RozGRYwkę, czyli możliwość zagrania w Dead Island Riptide na sprzęcie MSI Polska i Razer;
  • Możliwość przemiany w zombie, wystarczy dać się ukąsić nieumarłemu dzięki umiejętnościom profesjonalnych wizażystek;
  • Specjalny pokaz dla fanów efektów specjalnych i nie tylko – specjaliści od postprodukcji filmowej i gier wideo przeniosą uczestników w wirtualny świat Dead Island Riptide. Odwiedzający będą mogli stoczyć walkę z zombie w greenboxowym studiu i dowiedzieć się, w jaki sposób krajobraz/tło są zmieniane komputerowo;
  • Konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. niedostępną już na rynku Edycję Kolekcjonerską pierwszej części Dead Island.

Noc Muzeów 2013 odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej przy ulicy Gen. Zajączka 7. Impreza rozpocznie się 18 maja o godzinie 20:00, a jej koniec przewidziano na 1:00 w nocy.

Najnowsze
Lubisz nas?