Double Fine chce odzyskać prawa do dystrybucji Stacking i Costume Quest

Małgorzata Trzyna
2013/05/13 21:06
6
0

Szef Double Fine, Tim Schafer, powiedział, że chciałby odzyskać prawa do dwóch tytułów, które po bankructwie THQ znalazły się w rękach Nordic Games. Powodem nie są pieniądze, ale chęć uporządkowania pewnych rzeczy i... sentyment.

Double Fine chce odzyskać prawa do dystrybucji Stacking i Costume Quest

- Nadal próbujemy odzyskać prawa do Costume Quest i Stacking – powiedział Schafer podczas rozmowy z Game Informerem. – Nadal możemy coś z tych gier wyciągnąć. Mamy prawa do marki, ale chcielibyśmy mieć prawa zarówno do marki, jak i dystrybucji.

Podczas rozmowy z Polygonem Schafer wyjaśnił, że jest to bardzo trudne dla niezależnego developera, który zazwyczaj znajduje się na straconej pozycji.

GramTV przedstawia:

- To frustrujące, gdy coś, co dla ciebie jest bardzo ważne ze względów emocjonalnych nie jest ważne dla nikogo innego. Każdy może spytać „ile za to chcecie?” a potem dodać coś w stylu „hm, to chyba wam na tym nie zależy”. Dla mnie jest to ważne, ale nie ze względów biznesowych.

Poza wyżej wymienionymi tytułami, Double Fine chce również odzyskać prawa do marki Brutal Legend, która aktualnie należy do EA oraz Iron Brigade, których właścicielem jest Microsoft.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
14/05/2013 20:26

> > to przepłaciłeś :P> >> Bo ja wiem na konsoli trudno znaleźć zniżki do 5 złotych a gierka tej dyszki jest warta.No na humblu bundlu to 1 ojro, czyli jakieś 3,1zł :)

Usunięty
Usunięty
14/05/2013 16:11

Stacking jest warte każdej ceny. Genialna przygodówka.

Usunięty
Usunięty
14/05/2013 11:37

> to przepłaciłeś :P>Bo ja wiem na konsoli trudno znaleźć zniżki do 5 złotych a gierka tej dyszki jest warta.
Trwa Wczytywanie