Eidos Montreal: między Thiefem a Dishonored są znaczące różnice

Patryk Purczyński
2013/04/08 14:28
7
0

Najnowszej odsłonie Thiefa trudno będzie uniknąć porównań do Dishonored. Przedstawiciele Eidos Montreal zapewniają jednak, że obie gry będą się od siebie wyraźnie różnić.

Eidos Montreal: między Thiefem a Dishonored są znaczące różnice

Thief - gra inspirowana Dishonored, którego twórcy wzorowali się na starszych częściach Thiefa. W tej nieco humorystycznej definicji jest z pewnością choć trochę racji. "Inspirowana" nie musi jednak jeszcze oznaczać tego samego, co "bliźniaczo podobna". W jednym z wywiadów starał się to podkreślić Daniel Windfeld Schmidt z Eidos Montreal.

- Uwielbiamy Dishonored, jego autorzy wykonali znakomitą robotę - komplementował Schmidt. - Kiedy jednak graliśmy w ten tytuł, dobrze wiedzieliśmy, że nie jest to coś, co sami chcemy zrobić. Były w niej bowiem bardzo arcade'owe, magiczne mechanizmy z teleportacją itd. Gracze zyskiwali dzięki temu sporo swobody, ale i mocy. Poza tym, gra była o zabijaniu ludzi i zemście, a my po prostu chcemy kraść różne rzeczy! - podkreślił.

GramTV przedstawia:

- Dishonored bazuje na różnorodnych możliwościach przechodzenia misji i łączeniu mocy. My chcemy bardziej uszczegółowionych opcji: jak wpływasz na otoczenie za pomocą narzędzi, którymi dysponujesz? Jak manipulujesz postaciami niezależnymi by je przechytrzyć? Żeby poczuć prawdziwą głębię trzeba stworzyć relatywność. To jedna z przyczyn, dla których poszliśmy w kierunku mistyki, a nie magii. Dążyliśmy do większej przyziemności, żeby gracz czuł, jakby to on sam kogoś niepostrzeżenie grabił - dodał przedstawiciel Eidos Montreal.

Komentarze
7
Usunięty
Usunięty
08/04/2013 18:29

Trzeba spokojnie poczekać na pierwszy solidny gameplay - potem kolejne i wyrobić sobie nawet szczątkową opinie na ich podstawie. Słowa to wiatr ;)

Karanthir666
Gramowicz
08/04/2013 18:20

Wiecie, ja jestem wielkim fanem serii gier Thief, ale ja już nie wierzę w żadne zapewnienia twórców gry. Zbyt wiele smrodu zrobili dotychczasowymi informacjami i teraz próbują używać odświeżacza powietrza. Niemniej smród będzie tylko zamaskowany, ale wciąż będzie. Dopiero zagranie w finalną wersję gry rozwieje lub potwierdzi wszystkie wątpliwości.

MisioKGB
Gramowicz
08/04/2013 17:30

No i dobrze, tak trzymać, to będą dwie różne gry !:)
Trwa Wczytywanie