Thief powstaje na Unreal Engine 3, nie UE 4

Patryk Purczyński
2013/04/06 08:47

Do tej pory w ciemno zakładaliśmy, że jeśli gry zmierzają na konsole następnej generacji i są oparte na silniku Epic Games, to jest to raczej UE 4. Thief tę regułę łamie.

Thief powstaje na Unreal Engine 3, nie UE 4

Thief tworzony jest w oparciu o Unreal Engine 3 - potwierdziła ekipa Eidos Montreal. - Miejcie na uwadze, że kiedy zaczynaliśmy, Unreal Engine 4 wciąż był w produkcji - przypomina Stephane Roy, producent gry. - Dla nas istotna jest elastyczność np. w modyfikowaniu narzędzi, a Unreal Engine tą cechą się charakteryzuje - tłumaczy.

- Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by usprawnić narzędzia dla artystów i projektantów. Gra jest wielka, więc musimy wyprodukować mnóstwo rzeczy. Gra świateł i cieni jest dla nas niewiarygodnie ważna. Ciężko pracowaliśmy, by ulepszyć w silniku aspekt renderowania, by móc lepiej rozwiązać kwestię oświetlenia. Sądzę więc, że to kwestia elastyczności. Z Unrealem takie rzeczy są możliwe. Tak, to Unreal 3, ale wprowadziliśmy w nim pewne modyfikacje - mówi producent Thiefa.

GramTV przedstawia:

Roy podkreśla również, że głównym celem Eidos Montreal jest uzyskanie efektu, w którym użytkownicy zanurzają się w świecie gry. - W kwestii jakości nie idziemy na jakiekolwiek kompromisy. Chcemy się upewnić, że gracze świetnie się bawią, ale również że to uniwersum ich przekonuje, jest wiarygodne - stwierdza. I dodaje, że osiągnięcie takich efektów współcześnie jest możliwe tylko na konsolach następnej generacji. Właśnie dlatego Thiefa nie zobaczymy na PS3 i X360.

Co ciekawe, niemal identyczną argumentację przedstawili twórcy Wiedźmina 3.

Komentarze
12
Usunięty
Usunięty
06/04/2013 17:37

Silnik to tylko narzędzie, wystarczy zwrócić... uwagę na to co zrobili nasi rodacy z CryEngine ;)

Usunięty
Usunięty
06/04/2013 15:23

Troche juz rzygam tym silnikiem, w 90% gier to jest, dajcie cos nowego :/

Dared00
Gramowicz
06/04/2013 14:47
Dnia 06.04.2013 o 14:45, Cujo napisał:

Źródło newsa to standard na wielu liczących się growych portalach, ale nie na gram.pl

Źródło jest pod guzikiem "Źródło". Bardziej logicznie się nie da.
Trwa Wczytywanie