Czym jest nowy Total War od Creative Assembly? Znamy odpowiedź!

Patryk Purczyński
2013/03/28 21:16

Ani konsolowy Total War, ani tym bardziej połączenie serii z uniwersum Warhammer 40k - ale Creative Assembly, tak jak wcześniej zapowiadało, w istocie wchodzi na nowy grunt.

Czym jest nowy Total War od Creative Assembly? Znamy odpowiedź!

Total War: Arena to najnowsza propozycja od Creative Assembly, zapowiedziana przez przedstawicieli studia na Game Developers Conference. Gra będzie należała do robiącego ostatnio coraz większą furorę gatunku MOBA i zostanie oparta na modelu free-to-play - zagadkę z dzisiejszego poranka możemy zatem uznać za rozwiązaną.

Zbyt wielu szczegółów niestety nie znamy. Nie ogłoszono nawet platform, na których pojawi się ta produkcja, ale pecety wydają się bezpiecznym typem. Wiadomo jedynie, że na placu boju zmierzą się ze sobą najwięksi dowódcy w historii, prowadząc swoje armie do wielkich bitew opartych na grze zespołowej. "Arena skupi się w całości na sieciowym multiplayerze, łącząc elementy gatunków RTS i MOBA" - informuje Creative Assembly w krótkim komunikacie. Głównym projektantem nowej produkcji studia jest James Russell.

GramTV przedstawia:

Na stronie Total Wara można się zapisywać na zamknięte beta-testy. O terminie ich rozpoczęcia zapewne dowiemy się w nadchodzących tygodniach.

Komentarze
38
Lordpilot
Gramowicz
30/03/2013 12:25

>

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

- Bethesdę (jako devsa) - w końcu po za TES to oni wiele więcej nie zrobili, bo przecież trudno im liczyć Fallouta 3 tutaj

Morrowind mi sie podobał, Oblivion mi się nie podobał, F3 był calkiem ok (ale z mnóstwem zastrzeżeń), Skyrim mi sie podobał. Zmiany w serii, w ramach tej samej formuły (sandbox RPG) są calkiem spore. Bethesda nie wydaje też TESa rok w rok :)Acha - ten online TES się zapowiada na przeciętniaka ;-). Pewnie bym go nawet trochę pohejtował, ale mi się nie chce - jako że jest to MMORPG a te mnie generalnie nie interesują (jedynie Guild Wars dawno temu mi mocno przypasował). Chociaż czekaj - ten MMO TES to tylko na blaszaka wychodzi :) ? O to już pędze na fora lać jad i strzykać żółcią :PPP

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

> - Rockstar - GTA fabularnie co najmniej od trójki drepcze w miejscu. Mamy jeden wypracowany

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

i mielony w kółko schemat.

Znowu : z części na część potrafią rozbudować dość mocno wyeksploatowany schemat (choćby IV uderzyła w poważniejsze tony). Nie wydają tej serii rok w rok (tak wiem, starsze części eksploatowali do maksimum) - IV wyszła w 2008, V wyjdzie pod koniec tego roku - sam sobie policz ile to lat minęło i ile od tego czasu CA wydało gier spod szyldu Total War ;-). Dalej - ja nie jestem aż takim "die hard" fanem tej serii - dwójkę uważam za nędze, San Andreas (ta chyba najlepiej się sprzedała i przez większość fanów uznawana jest za najlepszą) celowo pominąlem i odpuściłem ze względu na elo-ziomalskie klimaty. I dalej - Rockstar nie jedzie tylko na jednej marce: Table Tennis, Midnight Club, RDR, Bully, Max Payne, LA Noire, Agent (w produkcji) - a to tylko kilka ostatnich lat, pominalem starsze tytuły.Czy tak trudno wprowadzić CA jakąś drugą markę ? Trochę zaryzykować ? Być kreatywnym ? Spójrz choćby na Relic - Homeworld, Dawn of War, Company of Heroes... Można ? No chyba tak :)

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

> O Infinity Ward i Treyarch chyba nawet nie ma co wspominać, Twoj hejt im się należy jak

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

psu buda :)

>Pod zapowiedzią każdego nowego CoDa jest masa hejterów - powinieneś się czuć spelniony :). Owszem mógłbym coś tam skrobnąć ;-). Tylko po co skoro grałem tylko w CoDa, CoDa 2, Modern Warfare i Modern Warfare 2. Trzy pierwsze mi się bardzo podobały, czwarta już tak średnio (durna fabuła, ale gra jako tako nie była wg. mnie zła). Dawno temu straciłem zainteresowanie tą marką, więc znów będę brutalnie szczery - mógłbym pohejtować, tyle że mi się za bardzo nie chce, zwyczajnie nie bardzo jestem w temacie co tam Activision rok w rok wypuszcza.Ale jeśli Cię to uczyni szczęśliwym, to ok - w tym roku jak zapowiedzą, to się wbije do wątku i napisze to co 90% ludzi: "odgrzany kotlet", "znowu ten sam silnik", etc. Już te dwie minuty na to znajdę ;-) Zadowolony :) ?> który się Tobie nie podoba, sam uogólniasz i atakujesz grę zanim zobaczyliśmy choćby

Dnia 30.03.2013 o 11:44, Bambusek napisał:

jeden screen z niej.

F2P, Sega... Przecież każdy wie jak to się skończy, no stary naprawdę nie trzeba być prorokiem ;-). Poza tym nie bierz tego tak do siebie - ja narzekam praktycznie na 99% gier F2P, więc ta nie powinna Ci robić różnicy :). Zwyczajnie mi się nie podoba ta formuła (dojenie z kasy, multi only) i tyle. Pewnie bym tak nie stękał gdyby to była jakaś nisza (nie lubię np. menedżerów piłkarskich, ale na nie nie narzekam), ale czasy są takie że jest istny boom na te tytuły, to żyła złota, ale co najgorsze - ludzie łykneli te mechanizmy, więc wydawcy wciskają je też do normalnych tytułów, co już jest bezczelnością. Mam jednak nadzieje, że to przejściowy trend - w końcu rynek się nasyci i ten balon pęknie z wielkim hukiem.

Bambusek
Gramowicz
30/03/2013 11:44
Dnia 29.03.2013 o 16:58, Lordpilot napisał:

Czepiam się głównie (i w zasadzie tylko) tej firmy jeśli idzie o stategie (a tych na PC przecież jest multum - nie wyrobiłbym z hejtem, doba za krotka !) - raz za odgrzewanie kotletów (albo inaczej - za kiszenie się w jednej marce), a teraz za to. No sorry, ale nie mogę chwalić, bo nie ma za co :)

No to bądź konsekwentny, skoro "kiszenie się w jednej marce" CA tak Tobie przeszkadza to przy okazji hejtuj:- Bethesdę (jako devsa) - w końcu po za TES to oni wiele więcej nie zrobili, bo przecież trudno im liczyć Fallouta 3 tutaj- Rockstar - GTA fabularnie co najmniej od trójki drepcze w miejscu. Mamy jeden wypracowany i mielony w kółko schemat.O Infinity Ward i Treyarch chyba nawet nie ma co wspominać, Twoj hejt im się należy jak psu buda :)

Dnia 29.03.2013 o 16:58, Lordpilot napisał:

Ogółem to raczej nie doszukuj się spisku, tam gdzie go nie ma ;-) To prawda, że czasem wbijam szpile pecetowcom, ale nie tym razem :). No i weź pod uwagę, że nie podano żadnych platform docelowych dla tego darmowego szrota (PC jest raczej pewny, ale obstawiam też tablety - może nawet przede wszystkim). Mogę też obiecać, że jeśli wyjdzie jakiś port na X360/PS3 to będę równie bezlitosny i ostry :)

Wiesz co jest zabawne i jest słodziutką ironią? Kiedy konsole przejmowały rynek i niezadowoleni pecetowcy hejtowali i uogólniali "konsole są dla dzieci, tam nie ma prawdziwych gier" to przybywałeś bronić biednych i uciskanych. Teraz, kiedy branża zrobiła zwrot w kierunku, który się Tobie nie podoba, sam uogólniasz i atakujesz grę zanim zobaczyliśmy choćby jeden screen z niej. Coś o podwójnych standardach wspominałeś? :)

Vojtas
Gramowicz
29/03/2013 17:15
Dnia 29.03.2013 o 16:58, Lordpilot napisał:

Czepiam się głównie (i w zasadzie tylko) tej firmy jeśli idzie o stategie (a tych na PC przecież jest multum - nie wyrobiłbym z hejtem, doba za krotka !) - raz za odgrzewanie kotletów (albo inaczej - za kiszenie się w jednej marce),

Kiszenie się w jednej marce nie byłoby tak bolesne gdyby nie fakt, że CA zrobiło dwie odsłony tego samego okresu (czyli Medieval 2, Shogun 2, Rome 2), choć mógłby pójść dalej. I za to też należy im się nagana.

Dnia 29.03.2013 o 16:58, Lordpilot napisał:

No i weź pod uwagę, że nie podano żadnych platform docelowych dla tego darmowego szrota

Z tym szrotem nie byłbym takie pewien. Choć sam nie grywam w żadne moby, to jednak uważam, że historyczny setting jest znacznie bardziej interesujący niż fantasy jadące tandetnym odpustowym plastikiem i mangą. To, co mogę natomiast potępić już teraz, to p2w, który jest jak zaraza, a przypuszczam, że w taki model celuje Sega.
Trwa Wczytywanie